Меткомбінати Східної Європи знову запускають доменні печі

Металургія Новини
Меткомбінати Східної Європи знову запускають доменні печі

ArcelorMittal Poland знову вводить в експлуатацію доменну піч №3 на меткомбінаті Dabrowa Gornicza у Польщі. Так підприємство розраховує зберегти обсяги виробництва на час планового ремонту печі №2, який пройде у лютому та березні 2023 р. Потужність печі №2 становить 2,4 млн. т сталі на рік, №3 – 2,3 млн. т.

Домна №3 була зупинена ще у жовтні 2022 р. у зв'язку з різким стрибком цін на енергоносії та загальним звуженням попиту на сталеву продукцію на європейському ринку. ArcelorMittal Poland обіцяла повернути її в роботу в середині грудня, проте пізніше перенесла запуск на січень. Тоді профспілки побоювалися, що повториться та сама ситуація, що була на меткомбінаті ArcelorMittal у Кракові. Там одну з печей «тимчасово» зупинили 2020 р., після чого назавжди вивели з експлуатації.

В Угорщині на меткомбінаті Dunaferr також знову запущено домна №2 потужністю 800 тис. т на рік. Інша піч не підлягає ремонту і вже не використовуватиметься. Тим паче, що сировини для підприємства, як уточнюється, вистачить лише кілька днів роботи навіть однієї домни. Однак у березні 2023 р., ймовірно, відновиться випуск продукції на стані гарячої прокатки з використанням слябів, отриманих від сторонніх компаній.

Dunaferr знаходиться у дуже складному становищі. У серпні і вересні 2022 р. підприємство зупинило роботу через обірвані постачання металургійного коксу від австрійської компанії Donau, що розорилася. У грудні того ж року муніципальний суд Будапешта ухвалив ліквідувати збанкрутілу компанію і призначив заводу тимчасове керівництво.

У лютому 2023 р. уряд Угорщини вирішив протягом наступних шести місяців виплатити компанії 45 млн. євро для закриття заборгованостей із заробітної плати робітникам. Подальша доля меткомбінату все ще під питанням і багато в чому залежить від пошуків потенційних покупців його активів.

Новини

24 Березня 2023

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

Вчені придумали, як скоротити викиди металургійних заводів на 90%

В ЄС хочуть декарбонізувати морський транспорт

У порту Рені збудують мультимодальний термінал

Лідери ЄС підтримали обмеження цін на нафту і посилення санкцій проти РФ

23 Березня 2023

Суха Балка запустила новий блок з видобутку залізної руди

Вуглецевий податок коштуватиме Україні 300 млн долл

Каметсталь відправить у березні 350 вагонів гранульованого шлаку до Європи

Voestalpine інвестує 1,5 млрд євро у виробництво сталі з низьким рівнем викидів CO2

Україна піднялась на 31 місце у рейтингу світових виробників сталі

Металурги в лютому збільшили експорт плоского прокату

Виробництво сталі на українських заводах Метінвеста завантажене на 60-65%

ВСІ НОВИНИ ⇢