Метінвест позитивно оцінює рішення уряду про дозвіл на імпорт електроенергії

Металургія Новини
Метінвест позитивно оцінює рішення уряду про дозвіл на імпорт електроенергії

Гірничо-металургійна група “Метінвест” позитивно оцінює раніше ухвалене Кабінетом Міністрів України рішення про надання можливості компаніям самостійно імпортувати електроенергію в період її дефіциту на внутрішньому ринку.

“На початку 2023 року уряд України дозволив імпорт електроенергії з ЄС, звільнивши від обмежень щодо нормування електроенергії, щоб зменшити нестачу електроенергії в країні. “Метінвест” вирішив використати цю можливість для організації закупівлі імпортної електроенергії для власних виробничих потреб, що дозволяє збільшувати квоти на електропостачання (за відсутності аварійних відключень)”, – констатується в інформації компанії на біржі Euronext у Дубліні, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

У ній також наголошується, що це позитивно позначилося на результатах діяльності групи. Зокрема, її залізорудні активи відновили виробництво, очікується поступове збільшення випуску продукції як мінімум до 30% довоєнного рівня зі збереженням фокусу на виробництві котунів.

Це рішення також забезпечило більш стабільну роботу та гнучкість номенклатури продукції на підприємствах “Каметсталі” та “Запоріжсталі”, які працюють із двома доменними печами кожна. Водночас “Метінвест Покровськвугілля” наразі працює приблизно на 80% своєї довоєнної потужності.

Також нагадується, що війна в Україні мала значний вплив на “Метінвест”. Активи групи в Україні, за винятком Маріуполя та Авдіївки, продовжують працювати з різними рівнями завантаження, залежно від факторів безпеки, енергопостачання, логістики та економічних факторів.

“Повний ступінь впливу подій в Україні на бізнес “Метінвесту” загалом зберігається невідомим. Він багато в чому залежатиме від тривалості та масштабів війни, а також впливу цих подій на основні виробничі активи групи”, – резюмується у повідомленні.

Раніше генеральний директор групи “Метінвест” Юрій Риженков констатував, що у листопаді-грудні-2022 та перші дні січня у компанії були проблеми з е/е, проте з відкриттям імпорту холдинг почав закуповувати електроенергію з Євросоюзу. У результаті завантаженість “Каметсталі” зросла до 65%. Водночас він вказував, що імпортна е/е приблизно вдвічі дорожча, ніж на українському ринку, і це є проблемою. “Ще певний період, доки нам необхідно виконувати закордонні контракти, ми можемо купувати імпортну е/е. Але в якийсь момент це скінчиться. Економіка компаній може просто не витримати”, – сказав тоді Риженков.

Новини

24 Червня 2024

Tata Steel розглядає можливість дострокового закриття підприємств у Великобританії через загрозу страйку

УЗ реалізувала на аукціонах частину вагонів для перевезення будматеріалів

Мінвідновлення закликає повернути вантажівки з ЄС для оновлення документів

Верховна Рада розглядає три варіанти економічного бронювання

Через обмеження електропостачання УЗ не може доставити руду до Словаччини

Інвестори вимагають від України плати по кредитам

В НБУ бачать потенціал для подальшого зниження облікової ставки

У травні бізнес отримав 2,4 млрд грн кредитів за держгарантіями

Запоріжкокс отримав 400 млн грн прибутку

В Україні розбудовують понад 30 проєктів вітрової генерації

Укргазвидобування може скоротити темпи буріння через постачальника китайських труб

Світове споживання вугілля досягло історичного максимуму

Rio Tinto та Baowu розпочали видобуток руди на спільному підприємстві в Австралії

Еквадор планує збільшити видобуток міді

ЄС знайшов спосіб, як обійти вето Угорщини на підтримку України

Наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро від заморожених російських активів

ВСІ НОВИНИ ⇢