ФДМУ отримав в управління конфісковані активи в Криму

Економіка Новини
ФДМУ отримав в управління конфісковані активи в Криму

Кабінет міністрів 21 лютого передав в управління Фонду держмайна конфісковані активи росіян в Криму, які підтримали дії російських військових в Україні або виправдовували воєнні дії проти України

Кабмін передав ФДМУ квартиру площею 324,5 кв м в Євпаторії та 25% ТОВ «СТАВ-2003». Ці активи раніше належали ректору Бєлгородського державного національного дослідного університету Олегу Полухіну та були стягнуті в дохід держави на підстави рішення Вищого антикорупційного суду від 7 грудня 2022 року, повідомляє прес-служба Фонду.

Суд ухвалив рішення на підставі позову Мін’юсту. В листопаді 2022 року міністерство попросило суд накласти санкції через те, що Полухін підтримав звернення російського союзу ректорів, яким виправдовується вторгнення військ РФ на територію України. Друга підстава позову – систематичні публікації на офіційній сторінці Бєлгородського університету про підтримку дій військових РФ, які беруть безпосередню участь у збройній агресії проти України.

Другим рішенням уряд передав в управління ФДМУ квартиру площею 114,5 кв м та нежитлове приміщення площею 19,1 кв. м в Ялті в Лівадії. Ці активи раніше належали ректору Московського державного інституту міжнародних відносин (університету) МЗС РФ Анатолію Торкунову та були стягнуті в дохід держави згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду від 12 грудня 2022 року.

Суд ухвалив своє рішення на підставі позову Мін’юсту від 22 листопада 2022 року. За даними Мін’юсту, Торкунов поширював ідеї «денацифікації» і «демілітаризації» України, пропагував підтримку дій вищого політичного керівництва Росії, виправдовував воєнні дії проти України та сприяв геноциду народу України, злочинам проти територіальної цілісності України та проти людяності.

Кабмін доручив держмайна вжити заходів щодо приватизації чи передачі в оренду конфіскованих активів після повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території Криму.

Новини

29 Вересня 2023

УЗ зобов’язали реалізувати непригодне обладнання як брухт через систему Прозорро

Найбільший виробник безшовних нержавіючих труб у світі інвестує 3,5 млн євро в модернізацію потужностей

На прикордонних переходах із Польщею зростають черги вагонів

МАГАТЕ не в змозі належним чином контролювати безпеку на ЗАЕС - Greenpeace

МАГАТЕ вимагає повернення ЗАЕС під повний контроль України

ДТЕК привіз з Польщі першу партію вугілля

Україна отримає кошти на прискорення вступу до ЄС

Конгрес США виділив 300 млн дол на підтримку України

Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба

Ірак хоче залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок

УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

ВСІ НОВИНИ ⇢