Для залучення інвестицій в економіку потрібні механізми страхування воєнних ризиків – Свириденко

Економіка Новини
Для залучення інвестицій в економіку потрібні механізми страхування воєнних ризиків – Свириденко

Україна прагне залучити приватні інвестиції в економіку ще до закінчення війни, а для цього необхідно запровадити комплексне страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і вітчизняних підприємців

Про це йшлося під час зустрічі у Брюсселі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко з генеральним директором Директорату Європейської комісії з питань політики сусідства та розширення Гертом Яном Купманом, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу відомства.

«Мінекономіки надає першочергову увагу страхуванню політичних ризиків для потенційних інвестицій в Україну, включно зі страхуванням воєнних ризиків. Адже це має залучити приватні інвестиції в українську економіку. Це складний процес, який вимагає участі всіх зацікавлених сторін, включаючи країни G7 та керівні органи ЄС», – зазначила Свириденко.

За її словами, Україна прагне залучити приватні інвестиції у свою економіку ще до закінчення війни. Для цього країні необхідно запровадити комплексне страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і для вітчизняних підприємців. А також створити фонди рефінансування та перестрахування з пільговими зобов’язаннями щодо покриття ризиків страховиків для максимальної доступності страхових продуктів.

«Ми звернулися до донорів із проханням включити внески до цільових фондів для страхування воєнних ризиків до списку потенційних сфер використання технічної допомоги. Ми досягли прогресу з Багатосторонньою агенцією гарантій інвестицій MIGA, яка входить до Групи Світового банку. Вона надала орієнтовну пропозицію для пілотного проєкту страхування воєнно-політичних ризиків за рахунок власного статутного капіталу. Однак вони припинили обробку заявок через відсутність можливостей перестрахування», – обґрунтувала Свириденко.

Однак, зауважила перший віцепрем'єр, існує можливість для консолідації європейських зусиль щодо збільшення підтримки фінансування страхування військових ризиків в Україні. Це можна робити або через нові механізми, або через вже наявну інфраструктуру європейського інвестиційного банку (ЄІБ) чи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), та залучати до фінансування Європейський фонд European Fund for Sustainable Development Plus.

Новини

31 Березня 2023

ЮАР запровадила мито на китайський прокат з покриттям

Паливо на АЗС продовжує дешевшати

ЄС поки не змінюватиме стелю цін на російську нафту

Ціни на руду взяли позначку у 130 дол/тонну

Програму доступних кредитів розширять на переробні підприємства

Японія заборонила експорт сталі та алюмінію до РФ

Україна отримала від Німеччини 420 тонн енергообладнання

В Україні планується підвищення цін на бензин та дизпаливо

Для повернення до довоєнної якості життя може знадобитися 5-7 років - Свириденко

Уряд спростив процедуру ввезення низки товарів подвійного призначення

30 Березня 2023

Китай збільшив квоти на видобуток металів

Ford став співінвестором будівництва заводу з переробки нікелю в Індонезії

Німеччина розглядає проекти модернізації української ГТС для транспортування водню - Міненерго

УЗ підвищує ставки за використання піввагонів

Експорт прокату в Індії впав на 52%

США стали найбільшим у світі експортером скрапленого газу

ВСІ НОВИНИ ⇢