FATF призупинила членство РФ через війну в Україні

Новини
FATF призупинила членство РФ через війну в Україні

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force – FATF) на пленарному засіданні в п’ятницю ухвалила рішення про призупинення членства РФ.

“Агресивна війна Російської Федерації проти України, що триває і посилюється, суперечить принципам FATF зі зміцнення безпеки, надійності та цілісності світової фінансової системи, а також прихильності до міжнародної співпраці та взаємної поваги, на підставі яких члени FATF погодилися виконувати й підтримувати стандарти FATF. У результаті пленарне засідання FATF сьогодні призупинило членство Російської Федерації”, – повідомляється на сайті групи в п’ятницю.

У повідомленні вторгнення РФ в Україну називають незаконним, неспровокованим і необґрунтованим, а також висловлюють співчуття українському народові у зв’язку з загибеллю людей і руйнуванням української інфраструктури.

“Після заяв, зроблених із березня 2022 року, FATF знову заявляє, що всі юрисдикції повинні проявляти пильність щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, застосованих проти Російської Федерації, з метою захисту міжнародної фінансової системи”, – ідеться в повідомленні.

У засіданні в штаб-квартирі FATF у Парижі взяли участь делегати з понад 200 юрисдикцій Глобальної мережі.

Як повідомлялося, у червні 2022 року в межах пленарного засідання FATF ухвалила рішення обмежити участь РФ у своїй діяльності. У жовтні того самого року організація вжила подальших заходів щодо обмеження членських переваг РФ, включно з обмеженням її можливості брати участь у роботі організації та забороною участі в регіональних групах.

15 лютого 2023 року радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Україна ініціює процес виключення з FATF РФ як спонсора тероризму вже “наступного тижня”. За його словами, виключення Росії з FATF вплине на значне підвищення вартості ведення бізнесу з РФ.

Зокрема, внесення РФ до чорного списку “юрисдикцій високого ризику” означатиме, що іноземні банки та інші фінансові установи здійснюватимуть додаткові перевірки під час роботи з російськими юридичними особами, щоб перевірити, чи не є вони злочинцями чи шахраями, відповідно, зарубіжним контрагентам стане дорожче й невигідно вести бізнес із РФ. Також це знизить можливості РФ ухилятися від санкцій, обмежить її міжнародну торгівлю, ускладнить отримання платежів за експорт і здійснення платежів за імпорт і вплине на відтік прямих іноземних інвестицій з РФ. Отже, іноземні компанії стикнуться зі значно більшими витратами на інвестування в РФ, а переказ коштів у РФ стане проблематичним, зазначив Подоляк.

Новини

24 Червня 2024

В НБУ бачать потенціал для подальшого зниження облікової ставки

У травні бізнес отримав 2,4 млрд грн кредитів за держгарантіями

Запоріжкокс отримав 400 млн грн прибутку

В Україні розбудовують понад 30 проєктів вітрової генерації

Укргазвидобування може скоротити темпи буріння через постачальника китайських труб

Світове споживання вугілля досягло історичного максимуму

Rio Tinto та Baowu розпочали видобуток руди на спільному підприємстві в Австралії

Еквадор планує збільшити видобуток міді

ЄС знайшов спосіб, як обійти вето Угорщини на підтримку України

Наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро від заморожених російських активів

Лідери добувної промисловості збільшили доходи на 13%

Через неплатежі Гарантований покупець нарощує борги в енергетиці 

Металургійні підприємства України скоротили експорт довгого прокату на 47,3%

На АМКР внаслідок відключення відбувся викід шкідливих речовин в атмосферу

21 Червня 2024

Уряд рекомендував збільшити терміни повернення валютного виторгу від експорту металу та зерна

Імпорт довгого прокату в Італії впав на 40,9%

ВСІ НОВИНИ ⇢