Україна у березні отримає від США партію енергетичного обладнання

Новини ТЕК
Україна у березні отримає від США партію енергетичного обладнання

США вже на початку березня цього року надішлють до України третій транш допомоги енергетичному сектору у вигляді обладнання, повідомила міністр енергетики Дженніфер Ґренхолм в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Вона не уточнила обсяги майбутньої допомоги, але висловила захоплення оперативністю залучення вже наданої допомоги для відновлення роботи енергосистеми.

“Нас вражає, як швидко українці залучають те, що ми надсилаємо, щоб відновити роботу енергосистеми якнайшвидше. Стійкість та швидке виконання завдань людьми, які працюють над відновленням електромереж, захоплюють дух”, – поділилася враженнями глава Міненерго США.

Натомість Ґренхолм підтвердила, що її країна підтримує прагнення української сторони побудувати нову модель енергетичної системи, основою якої буде чиста енергія та децентралізація. Внаслідок цього допоможе досягти ключової мети – енергонезалежність України як невід’ємної складової національної безпеки.

“Я знаю, що президент Володимир Зеленський висловив бажання мати іншу мережу електропостачання – розподілену. Вона працює на чистій енергії, але не настільки централізована, щоб бути мішенню. Це надихає і це те, над чим ми хочемо працювати з Україною”, – поділилася планами міністр.

За її словами, Головна науково-дослідна лабораторія в США із відновлюваної енергетики та енергоефективності, що розробляє “дорожні карти” для країн, зацікавлених у переході на 100% чисту енергію, готова до роботи з українською стороною.

Ґренхолм повідомила, що постійно перебуває в контакті з міністром енергетики України Германом Галущенком та відчуває прагнення української сторони до постійної співпраці та реалізації відповідних планів.

Як повідомлялося, наприкінці січня поточного року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) ухвалило рішення виділити $125 млн на підтримку України в енергетичній сфері. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю життєво важливого обладнання, включно із додатковими газовими турбінами, високовольтними автотрансформаторами, обладнанням для ремонту розподільчих підстанцій та резервне живлення для водопостачання та електропостачання Києва.

У жовтні 2022 року, як повідомила глава USAID Саманта Пауєр під час візиту до України, США вирішили надати екстрену допомогу в розмірі $55 млн інвестування в інфраструктуру опалення України, щоб допомогти підготуватися до зими в умовах жорстокої війни РФ.

Новини

23 Травня 2024

Російський Норнікель не буде виплачувати дивиденди через санкції

Світове виробництво DRI у квітні скоротилось на 2,6%

Держава планує підвищити окремі податки для наповнення бюджету

Спікер ВР поки що скептично ставиться щодо економічного бронювання від мобілізації

Виробництво сталі в Італії скоротилось на 10,6% 

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 14%

Anglo American відхилила третю пропозицію про поглинання від BHP

Вартість відбудови в Україні складає понад $480 млд

Рада директорів US Steel висловилась за продаж компанії японській Nippon Steel

Залізна руда подорожчала до максимуму за три місяці

Recycling Solutions у 2023 році майже наполовину збільшила постачання гранульованого шлаку до ЄС

Запоріжсталь завершив капремонт домни №2,

Зелена енергетика рятує українців від відключень електрики вдень

У минулому році VESCO сплатила до бюджету понад 155 млн грн

Інвестиції в енергетику прискорить страхування від воєнних ризиків та вирішення боргової кризи – експерт

Україна збільшить обсяги експорту через порти Балтії

ВСІ НОВИНИ ⇢