У 2022 році кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі

Економіка Новини
У 2022 році кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі

За підсумками 2022 року кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі, а ФОПів – на третину порівняно з аналогічними даними довоєнного 2021 року, йдеться у дослідженні YouControl Market.

Зокрема, минулого року в Україні зареєстрували 20 800 нових компаній, тоді як за рік до того – майже 42 100. Водночас ФОПів зареєстрували приблизно 201 300, що менше на 32,1% порівняно з 2021 роком, коли було відкрито 296 400 нових ФОП.

«І хоч це найбільший спад кількості реєстрацій ФОП у відносному вимірі, в абсолютних показниках річних реєстрацій виявилося все одно більше, ніж у період 2011–2016 рр. З компаніями ситуація значно гірша: минулий воєнний рік – антирекорд за кількістю реєстрацій як мінімум упродовж останніх 13 років», – зазначають аналітики.

Впродовж воєнного часу (з 24 лютого 2022 року до 12 лютого 2023 року) в Україні було зареєстровано 17 100 нових компаній та 178 500 ФОПів.

Найменша кількість реєстрацій бізнесу у воєнному році була у березні, а після цього почалося стрімке відновлення темпів відкриття нового бізнесу чи переоформлення старого на нові юридичні особи. Пікових значень було досягнуто у вересні: 2082 компанії і 20 298 нових ФОПів.

Найпоширенішими секторами новостворених ФОПів за воєнний час стали: комп’ютерне програмування (12% від загальної кількості), роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах (6,2%) та вантажний автомобільний транспорт (5%). Підприємства, що відкривалися протягом воєнного періоду, найчастіше обирали для роботи напрям неспеціалізованої гуртової торгівлі (7,7% підприємств з усіх новостворених), вирощування зернових, бобових і олійних культур (5,4%) та надання в оренду нерухомого майна (4,1%).

Найбільша кількість нововідкритих бізнесів від початку запровадження воєнного стану була зареєстрована у Києві (36% новостворених компаній і 15% ФОПів), на другому місці – Львів, на третьому – Дніпро.

Новини

24 Березня 2023

Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Автогаз на АЗС подешевшав до 22 грн за літр

Металургійна галузь відновиться лише після деблокади портів

Виплавка сталі у Китаї зросла на 4,7%

Українська енергетика отримала допомогу від 30 країн

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Кубраков назвав пріоритетні напрями відновлення України

Сентравіс експортувала на 126 млн євро своєї продукції

ІНГЗК проводить роботи з підвищення надійності обладнання

Переможця аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту перевіряють правоохоронці- ФДМУ

Україна отримає від EMSA обладнання для ліквідації забруднень у портах

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

ВСІ НОВИНИ ⇢