У 2022 році кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі

Економіка Новини
У 2022 році кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі

За підсумками 2022 року кількість новостворених компаній в Україні скоротилася вдвічі, а ФОПів – на третину порівняно з аналогічними даними довоєнного 2021 року, йдеться у дослідженні YouControl Market.

Зокрема, минулого року в Україні зареєстрували 20 800 нових компаній, тоді як за рік до того – майже 42 100. Водночас ФОПів зареєстрували приблизно 201 300, що менше на 32,1% порівняно з 2021 роком, коли було відкрито 296 400 нових ФОП.

«І хоч це найбільший спад кількості реєстрацій ФОП у відносному вимірі, в абсолютних показниках річних реєстрацій виявилося все одно більше, ніж у період 2011–2016 рр. З компаніями ситуація значно гірша: минулий воєнний рік – антирекорд за кількістю реєстрацій як мінімум упродовж останніх 13 років», – зазначають аналітики.

Впродовж воєнного часу (з 24 лютого 2022 року до 12 лютого 2023 року) в Україні було зареєстровано 17 100 нових компаній та 178 500 ФОПів.

Найменша кількість реєстрацій бізнесу у воєнному році була у березні, а після цього почалося стрімке відновлення темпів відкриття нового бізнесу чи переоформлення старого на нові юридичні особи. Пікових значень було досягнуто у вересні: 2082 компанії і 20 298 нових ФОПів.

Найпоширенішими секторами новостворених ФОПів за воєнний час стали: комп’ютерне програмування (12% від загальної кількості), роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах (6,2%) та вантажний автомобільний транспорт (5%). Підприємства, що відкривалися протягом воєнного періоду, найчастіше обирали для роботи напрям неспеціалізованої гуртової торгівлі (7,7% підприємств з усіх новостворених), вирощування зернових, бобових і олійних культур (5,4%) та надання в оренду нерухомого майна (4,1%).

Найбільша кількість нововідкритих бізнесів від початку запровадження воєнного стану була зареєстрована у Києві (36% новостворених компаній і 15% ФОПів), на другому місці – Львів, на третьому – Дніпро.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢