Австралійські гірничодобувні компанії намагаються відновити експорт руди до Індії

Металургія Новини
Австралійські гірничодобувні компанії намагаються відновити експорт руди до Індії

Цього тижня прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе очолює державний візит до Індії разом із трьома найбільшими австралійськими компаніями з видобутку залізної руди та міністром ресурсів Мадлен Кінг, повідомляє Argus.

Австралійські гірничодобувні компанії BHP і Fortescue, а також британсько-австралійська компанія Rio Tinto приєдналися до візиту, оскільки вони прагнуть збільшити експорт до Індії. У минулому австралійські фірми намагалися збільшити продажі залізної руди до Індії, яка вважається основним ринком, що розвивається, але їм було важко конкурувати з внутрішніми поставками та з інших виробничих регіонів.

Відповідно до даних Австралійського бюро статистики, наданих GTT, Австралія не постачала залізну руди до Індії в 2022 році. Постачання знизились з 411 тис тонн у 2021 р. з піку в 9,43 млн т у 2018 р.

Індійські покупці були чутливі до цін на залізну руду в минулому, причому пік у 2018 р. збігся з ціною Argus ICX на 62% руду у $60-75/дол. за суху метричну тонну. У 2021 році він становив у середньому 160,06 дол./тонну, а в 2022 році – 120,41 дол.

Австралія є великим постачальником металургійного вугілля в Індію, яка має невеликі внутрішні ресурси коксівного вугілля та менше альтернативних міжнародних постачальників. Індія отримала 45,53 млн тонн австралійського коксівного вугілля у 2022 році, порівняно з піком у 54,25 млн т у 2021 році. Принаймні останнє десятиліття вона була основним напрямком експорту австралійського коксівного вугілля, за нею йде Японія.

Якби Австралія змогла повторити свій успіх у виробництві коксівного вугілля для залізної руди, це зменшило б свою залежність від Китаю, на який припало 84,4% експорту залізної руди Австралії у 2022 році та 81,6% за останнє десятиліття.

В свою чергу Китай шукає альтернативні джерела залізної руди, зокрема через інвестиції в Африку, щоб зменшити свою залежність від поставок з Австралії. Якщо це буде успішно, для Австралії буде важливо шукати альтернативних клієнтів, таких як Індія. Востаннє Argus оцінював 65-відсоткову ціну заліза на рівні 142,40 дол./тонна тонна в Циндао 8 березня, що нижче недавнього максимуму в 146,05 дол.

Новини

31 Березня 2023

Метінвест закінчив 2022 рік зі збитком у 2,2 млрд дол

Україна отримала пільговий канадський кредит на 1,8 млрд дол

НКРЕКП підвищила "зелені" тарифи на другий квартал

Україна зменшила імпорт електроенергії у березні на 95%

Австралійська Pilbara Minerals інвестує у літієві проекти

ЮАР запровадила мито на китайський прокат з покриттям

Паливо на АЗС продовжує дешевшати

ЄС поки не змінюватиме стелю цін на російську нафту

Ціни на руду взяли позначку у 130 дол/тонну

Програму доступних кредитів розширять на переробні підприємства

Японія заборонила експорт сталі та алюмінію до РФ

Україна отримала від Німеччини 420 тонн енергообладнання

В Україні планується підвищення цін на бензин та дизпаливо

Для повернення до довоєнної якості життя може знадобитися 5-7 років - Свириденко

Уряд спростив процедуру ввезення низки товарів подвійного призначення

30 Березня 2023

Китай збільшив квоти на видобуток металів

ВСІ НОВИНИ ⇢