З кінця 2021 року в ЄС скорочено понад 1 млн тонн алюмінієвих потужностей

Металургія Новини
З кінця 2021 року в ЄС скорочено понад 1 млн тонн алюмінієвих потужностей

До половини європейських потужностей з виробництва алюмінію було скорочено протягом останніх двох років, оскільки різке зростання цін на електроенергію скоротило маржу серед усіх виробників, пише Argus.

Через високі ціни на електроенергію з кінця 2021 року на європейських металургійних заводах було скорочено понад 1 млн тонн щорічних алюмінієвих потужностей. Середньомісячні оптові ціни на електроенергію досягли піку в серпні минулого року, у деяких випадках встановившись у 10 разів вище, ніж були двома роками раніше.

Ціни в Німеччині сягнули майже 470 євро/МВт-год у серпні минулого року з 47 євро/МВт-год у березні 2021 року, згідно з даними ринкової та споживчої платформи даних Statista. Французькі ціни підскочили до 493 євро/МВт-год з 50 євро/МВт-год за той же період, а ціни в Італії досягли 543 євро/МВт-год з 60 євро/МВт-год.

Але ціни на електроенергію значно впали у вересні та жовтні, а потім знову в січні. Ціни в Німеччині впали на 71,1 відсотка від серпневого піку до 136 євро/МВт-год у січні, у Франції – на 73,2 відсотка, а в Італії – на 67 відсотків.

Французька компанія Aluminium Dunkerque, яка керує одним із найбільших алюмінієвих заводів у Європі, почала відновлювати задіяні потужності в січні, що змусило деяких учасників ринку передбачити, що інші виробники вчинять те ж саме на тлі більш сприятливого енергетичного ринку. Нідерландські ф’ючерси на природний газ TTF впали нижче 50 євро/МВт-год у лютому, найнижчого рівня з серпня 2021 року з історичного максимуму в 345 євро/МВт-год у серпні минулого року.

Але скорочення виробництва алюмінію продовжується в інших країнах Європи, лише цього місяця було оголошено ще два таких оголошення. Німецький виробник алюмінію Speira повністю згорне свій плавильний завод Rheinwerk у Нойсі через високі витрати на електроенергію, а словенський виробник Talum заявив, що зупинить роботу свого плавильного заводу. Маржа виробника все ще недостатня, навіть за умов падіння цін на електроенергію.

Ціни на електроенергію в Європі залишаються майже втричі вищими, ніж були два роки тому. Ціни на алюміній не відновилися настільки, щоб врятувати маржу виробника, або навіть не відновилися взагалі. Ціни на алюміній на Лондонській біржі металів досягли піку понад 3950 доларів США за тонну в березні минулого року після вторгнення Росії в Україну в лютому. Але у вересні ціни впали до найнижчого рівня трохи більше 2100 дол. США за тонну, а після короткого відновлення впали майже на 15 відсотків цього року з січневих максимумів близько 2 660 дол. США за тонну.

Новини

30 Травня 2023

Зеленський обговорив з BAE Systems локалізацію виробництва в Україні

Японія збільшила імпорт коксівного вугілля до максимуму за п’ять місяців

Зеленський пропонує Південній Кореї спільно виробляти літієві акумулятори

Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення

Ціни на природний газ в Європі продовжують падіння

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття

ФДМУ змінив 142 менеджерів державних підприємств

Укрзалізниця закупить рейки на французький кредит

УГД закупить у Інтерпайпа труби за нижчими цінами

Індія планує збільшити сталеплавильні потужності на 40 млн тонн

Стальканат закінчив минулий рік з прибутком у 325 млн грн

Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Китайський виробник сортового прокату впевнений, що попит на сталь зростатиме

Минулого року Інтерпайп скоротив виробництво сталі на 39%

Мексиканська Forza Steel запустить свій перший трубний завод у США

Польща закриє кордон для російських і білоруських фур з 1 червня

ВСІ НОВИНИ ⇢