Україна створить фонд трансформації вугільних регіонів

Екологія Новини ТЕК
Україна створить фонд трансформації вугільних регіонів

Створення кластерів сталої енергетики на базі закритих вугільних шахт може прискорити трансформацію вугільних регіонів.  На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков під час консультацій із зацікавленими сторонами на тему: “Справедлива трансформація: можливості для Львівщини”, повідомляє пресслужба відомства.

Проєкт реалізується у партнерстві з GIZ Україна у рамках проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Федеральне Міністерство економіки та захисту клімату. 

Ярослав Демченков наголосив, що Міненерго розробляє Енергетичну стратегію України до 2050 року, яка визначає ключові напрямки і передбачає відновлення енергетичного сектору на принципах сталого розвитку і впровадження нових зелених технологій та стандартів.

«Україна може стати місцем створення кластерів сталої енергетики. Ці кластери можуть з’являтися на закритих вугільних шахтах, використовуючи інфраструктуру цих підприємств. Це важливий стимул для розвитку регіонів, створення нових робочих місць, підтримки економіки країни. Це можливість для вугільних регіонів дати імпульс новому сталому майбутньому всієї країни», – наголосив він.

Ярослав Демченков підкреслив, що Україна потребує підтримки партнерів у фізичному закритті вугільних шахт та переорієнтації ТЕЦ та ТЕС, які працювали на вугіллі, на альтернативні сталі види палива. Також потрібна допомога у формуванні та реалізації політики поступової ліквідації вугільної галузі та справедливої трансформації.
 
“Ми маємо час сформувати Фонд справедливої трансформації вугільних регіонів України та забезпечити фінансові внески до нього для реалізації проєктів, зокрема із фізичного закриття вугільних шахт”, – додав заступник міністра та зауважив, що Львівська область є вдалим майданчиком для реалізації ініціатив проєкту з підтримки регіонального розвитку.
 
За підтримки Уряду Німеччини цього року буде здійснено розробку Плану ліквідації Великомостівської шахти та підтримку його імплементації. Цей проєкт буде одним із  переліку пілотних. Він може стати  прикладом комплексного підходу до розвитку території: у рамках цього проекту створюється індустріальний парк у Червонограді, здійснюються заходи з підвищення енергоефективності та економічної диверсифікації.

Новини

23 Квітня 2024

Уряд виділив додаткові 8 млрд грн на зведення фортифікаційних укріплень

Уряд США спрямував $7 млрд на встановлення сонячних панелей

Україна не виставлятиме газотранспортні потужності на аукціон після завершення договору з рф

Україна примусово забере у росіян 92,67% акцій Енергомашспецсталі

Світове виробництво сталі у березні скоротилося на 4,3%

Європейські металурги скаржаться на бюрократичні затримки з фінансуванням зеленого переходу

Нафтогаз обіцяє ще рік не підвищувати ціну на газ для населення

Європейський парламент продовжив ліберальний режим торгівлі з Україною

У березні відвантаження руди з австралійського Порт-Хедленд збільшились на 29%

Виробництво чавуну у світі скоротилось майже на відсоток

Україна залишається на 23 місці у рейтингу світових виробників сталі

Бізнес скаржиться на проблеми з пошуком персоналу

Ferrexpo збільшила виробництво окатків у 3 рази 

Україна та Бразилія планують збільшити товарообіг

Україна підтвердила антидемпінгові мита зі сталевих кріплень з Китаю

Валютні обмеження блокують проекти з відбудови у приватному секторі 

ВСІ НОВИНИ ⇢