Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Економіка Новини
Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Українці в лютому-березні 2023 року стали менш песимістично оцінювати економічну ситуацію в країні навіть у порівнянні з довоєнним періодом: зараз її оцінюють як "дуже погану" або "досить погану" 55%, тоді як за вісім місяців до повномасштабного вторгнення Росії в Україні таких було 60%, а у вересні-жовтні 2022 року – майже 65%.

Як свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром імені Разумкова з 22 лютого до 1 березня 2023 року, рівень добробуту власної сім'ї, як правило, громадянами оцінюється краще, ніж економічна ситуація у країні, передає Інтерфакс-Україна.

За даними опитування, проведеного у лютому-березні 2023 року, так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту сім'ї дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 року: 35% оцінювали його як "дуже" або "досить" погане, 50% – як "не погане і не хороше", 12% – як "хороше" або "дуже хороше". Це, на думку експертів Центру, може свідчити про певну адаптацію громадян до ситуації, породженої війною.

У довоєнний час (у травні 2021 року) громадяни не надто вірили у швидкі зміни в економічній сфері. Найчастіше в найближчі після опитування місяці громадяни очікували на погіршення ситуації. Однак найбільш поширена була думка, що ситуація за три місяці суттєво не зміниться (відповідно 56% та 57% не очікували змін у цих сферах).

У вересні-жовтні 2022 року значно зросла частка тих, хто очікував на погіршення стану справ в економіці країни – до 35%. Проте, за даними опитування, в лютому-березні 2023 року зросла частка тих, хто очікує на поліпшення ситуації (до 13%), і тих, хто вважає, що вона не зміниться (до 45%).

Після початку широкомасштабних військових дій суттєво покращилися економічні очікування у середньостроковій (2-3 роки) перспективі. Так, частка тих, хто очікував, що економічне становище країни у найближчі 2-3 роки покращиться, у вересні-жовтні 2022 року зросла з 30% до 43% порівняно з травнем 2021 року, а у лютому-березні 2023 року – до 52 %.

Така сама тенденція спостерігається і в очікуванні змін у добробуті сім'ї. Частка тих, хто очікував, що добробут його сім'ї протягом найближчих 2-3 років покращиться, у вересні-жовтні 2022 року порівняно з травнем 2021 року зріс з 29% до 41%, а в лютому-березні 2023 року – до 49,5 %.

Незважаючи на певну психологічну адаптацію до змін в економічній ситуації, що відбуваються під час війни, 21% опитаних зазначають, що доходи їхньої сім'ї після 24 лютого 2022 року значно зменшилися, 32% – що доходи дещо зменшилися. Лише 1% стверджує, що прибутки зросли.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступінчастою вибіркою із застосуванням випадкового відбору. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Структура вибірки відповідає демографічній структурі дорослого населення.

Новини

30 Травня 2023

Зеленський обговорив з BAE Systems локалізацію виробництва в Україні

Японія збільшила імпорт коксівного вугілля до максимуму за п’ять місяців

Зеленський пропонує Південній Кореї спільно виробляти літієві акумулятори

Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення

Ціни на природний газ в Європі продовжують падіння

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття

ФДМУ змінив 142 менеджерів державних підприємств

Укрзалізниця закупить рейки на французький кредит

УГД закупить у Інтерпайпа труби за нижчими цінами

Індія планує збільшити сталеплавильні потужності на 40 млн тонн

Стальканат закінчив минулий рік з прибутком у 325 млн грн

Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Китайський виробник сортового прокату впевнений, що попит на сталь зростатиме

Минулого року Інтерпайп скоротив виробництво сталі на 39%

Мексиканська Forza Steel запустить свій перший трубний завод у США

Польща закриє кордон для російських і білоруських фур з 1 червня

ВСІ НОВИНИ ⇢