Україна та ЄБРР планують спільні проекти щодо розвитку Дунайських портів

Новини Транспорт
Україна та ЄБРР планують спільні проекти щодо розвитку Дунайських портів

Віце-прем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів зустріч з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на чолі з президентом банку Оділь Рено-Бассо щодо реалізації спільних проєктів відновлення та можливості для розширення співпраці щодо розвитку Дунайського портового кластеру. Про це повідомила прес-служба МІУ.

Бачимо перспективу співпраці щодо розвитку Дунайського портового кластеру. Розпочали роботу ще минулого року. Міжнародна інжинірингова консалтингова компанія Royal HaskoningDHV в межах спільного пілотного проєкту Міністерства та ЄБРР розробила перелік заходів щодо збільшення пропускної здатності Дунайських портів, які стосуються інвестиційних, операційних та регуляторних змін як в Україні, так і в Молдові і Румунії”, — сказав Кубраков.

Міністр наголосив, що Дунайський кластер став критично важливим елементом продовольчої безпеки світу в умовах обмеженої роботи чорноморських морських портів. Зокрема, через експлуатаційне днопоглиблення в портах Дунайського регіону при відновленні їхніх паспортних характеристик.

Таким чином ми відроджуємо канал гирло Бистре як альтернативний шлях для українського агроекспорту”, — підсумував Кубраков.

Наразі МІУ та підвідомчі організації реалізують низку спільних з ЄБРР проєктів, зокрема: розвиток дорожнього господарства в рамках проєкту «Розвиток транс’європейської транспортної мережі. Україна – дорожні коридори»; розвиток залізничної мережі, зокрема електрифікація залізничної мережі та забезпечення базових потреб «Укрзалізниці» в умовах війни; Розвиток логістичної мережі «Укрпошти», зокрема закупівля транспортних засобів, модернізація сортувального обладнання та відновлення роботи відділень на деокупованих територіях. Окрім цього, наразі «Украерорух» направив до ЄБРР запит на отримання грантових коштів та перелік потенційних проєктів для фінансування за рахунок гранту — його проєкти стосуються підготовки аеронавігаційної інфраструктури до процесу післявоєнного відновлення польотів.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢