В Україні є передумови для часткового відновлення експорту газу – ДТЕК
ЕкономікаНовиниТЕКТочка зору
В Україні є запаси комерційного газу, щоб розпочати частковий експорт, але для цього потрібно створити прозорі та ефективні правила його продажу. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в коментарі Укрінформу.
«Ми вважаємо, що у нас є умови, щоб частково відновити експорт газу. Але тут питання не в самому експорті, а в прозорих правилах продажу. Має бути біржа, на ній повинні продавати й експортери й імпортери, українські виробники, українські трейдери, щоб ціна формувалася прозоро», - сказав Сахарук.
Він пояснив, що зараз комерційний сегмент споживає значно менше газу, ніж його виробляється комерційними виробниками. І є "великий залишок газу, який просто лежить".
"Це - заморожені кошти, як наслідок, компанії не можуть поновити чи продовжувати буріння й видобуток газу там, де видобували до війни", - зауважив Сахарук.
За його словами, у ДТЕК є запаси для експорту газу, кошти від якого можна спрямувати на інвестиції у розробку свердловин.
«У нашій компанії у сховищі зараз лежить майже 1 млрд кубометрів непроданого газу. Це, по суті, гроші, які ми могли б направити на інвестиційну діяльність, зокрема, на буріння нових свердловин», – додав Сахарук.
з 4 березня 2022 року розподіл потужності та підтвердження номінацій / реномінацій з метою експорту природного газу з України припинено.
Міністр енергетики Герман Галущенко у квітні 2023 року заявляв, що Україна поки що збереже заборону на експорт газу та енерговугілля для забезпечення національних інтересів.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
var TIMEOUT = null;
window.addEventListener('load', function () {
$('.fb-post').attr('data-width', 'auto')
})
window.addEventListener('resize', function () {
if(TIMEOUT === null) {
TIMEOUT = window.setTimeout(function() {
TIMEOUT = null;
//fb_iframe_widget class is added after first FB.FXBML.parse()
//fb_iframe_widget_fluid is added in same situation, but only for mobile devices (tablets, phones)
//By removing those classes FB.XFBML.parse() will reset the plugin widths.
$('.fb-post').removeClass('fb_iframe_widget fb_iframe_widget_fluid');
FB.XFBML.parse();
}, 300);
}
})
var c_ajax = {"url":"https:\/\/minprom.ua\/wp-admin\/admin-ajax.php","nonce":"94e118b991"};
var template_vars = {"template_directory_uri":"https:\/\/minprom.ua\/wp-content\/themes\/minprom"};
var load_more_vars = {"posts":"{\"p\":294781,\"page\":0,\"category_name\":\"news\",\"error\":\"\",\"m\":\"\",\"post_parent\":\"\",\"subpost\":\"\",\"subpost_id\":\"\",\"attachment\":\"\",\"attachment_id\":0,\"name\":\"\",\"pagename\":\"\",\"page_id\":0,\"second\":\"\",\"minute\":\"\",\"hour\":\"\",\"day\":0,\"monthnum\":0,\"year\":0,\"w\":0,\"tag\":\"\",\"cat\":\"\",\"tag_id\":\"\",\"author\":\"\",\"author_name\":\"\",\"feed\":\"\",\"tb\":\"\",\"paged\":0,\"meta_key\":\"\",\"meta_value\":\"\",\"preview\":\"\",\"s\":\"\",\"sentence\":\"\",\"title\":\"\",\"fields\":\"\",\"menu_order\":\"\",\"embed\":\"\",\"category__in\":[],\"category__not_in\":[],\"category__and\":[],\"post__in\":[],\"post__not_in\":[],\"post_name__in\":[],\"tag__in\":[],\"tag__not_in\":[],\"tag__and\":[],\"tag_slug__in\":[],\"tag_slug__and\":[],\"post_parent__in\":[],\"post_parent__not_in\":[],\"author__in\":[],\"author__not_in\":[],\"search_columns\":[],\"ignore_sticky_posts\":false,\"suppress_filters\":false,\"cache_results\":true,\"update_post_term_cache\":true,\"update_menu_item_cache\":false,\"lazy_load_term_meta\":true,\"update_post_meta_cache\":true,\"post_type\":\"\",\"posts_per_page\":10,\"nopaging\":false,\"comments_per_page\":\"50\",\"no_found_rows\":false,\"order\":\"DESC\"}","current_page":"1","max_page":"0"};