В Україні почали будувати систему захисту критичної інфраструктури

Новини
В Україні почали будувати систему захисту критичної інфраструктури

Україна почала будувати систему захисту критичної інфраструктури відповідно до найкращих світових практик та чинних вимог європейського законодавства. Передає Прямий.

“Україна вивчає директиви ЄС NIS 2 (EU 2022/2555) та RCE (EU 2022/2557) щодо захисту критичної інфраструктури та співпрацює з країнами, які вже розпочали їхнє впровадження”, – йдеться в повідомленні Держспецзв’язку.

Зазначається, що Україна плідно співпрацює з Американською агенцією з кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури (CISA), яка має провідний досвід у питаннях захисту об’єктів критичної інфраструктури (ОКІ). Держспецзв’язку та CISA уклали меморандум про співпрацю, вже були проведені навчання відповідно до методики CISA.

Держспецзв’язку, як уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України, нині напрацьовує необхідну нормативно-правову базу. В Україні створили секторальні переліки об’єктів критичної інфраструктури. Незабаром мають ухвалити постанову КМУ про затвердження порядку ведення Реєстру критичної інфраструктури. Поява реєстру стане важливим кроком для координації захисту ОКІ.

У відомстві повідомили, що реєстр міститиме інформацію про реєстраційний номер ОКІ, оператора та форму власності, країну реєстрації, КВЕД основної діяльності, кінцевого бенефіціарного власника/контролера та інше. Відповідальними за категоризацію об’єктів критичної інфраструктури та потрапляння інформації до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури є секторальні органи разом з операторами об’єктів критичної інфраструктури.

Також зазначається, що відповідати за захист об’єктів критичної інфраструктури будуть безпосередньо її оператори. Функціональні органи беруть участь у реагуванні на кризові ситуації, пов’язані із гарантуванням безпеки та стійкості критичної інфраструктури. Наприклад, ЗСУ – від ракетних обстрілів, СБУ – проти диверсій, Держспецзв’язку – проти кібератак.

Своєю чергою, уповноважений орган координує діяльність суб’єктів національної системи захисту, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури та фактично представляє критичну інфраструктуру у владі.

“Ми зобов’язані проводити аналіз ризиків та загроз і подавати цю інформацію до КМУ та РНБО, щоб вони здійснювали необхідні планування – бюджетні та інші”, – пояснив заступник голови Держспецзв’язку.

Він додав, що ОКІ першої категорії критичності зможуть розраховувати на національний пріоритет у захисті.

Відомо, що в Держспецзв’язку вже триває робота над нормативно-правовим урегулюванням процесу паспортизації ОКІ та розробленням і затвердженням проєктних загроз національного рівня.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢