Укрзалізниця планує придбати 120 цистерн для євроколії

Економіка Новини Транспорт
Укрзалізниця планує придбати 120 цистерн для євроколії

АТ «Укрзалізниця» має намір закупити 120 цистерн для євроколії та 80 інтермодальних платформ. Про це розповів голова правління товариства під час зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації, передає Rail.insider із посиланням на інформацію EBA.

Зустріч відбулася 20 квітня. Під час неї бізнес мав можливість обговорити з керівництвом Укрзалізниці нагальні питання, пов’язані з забороною на ввезення української агропродукції низкою сусідніх країн, а також питання негайної відбудови інфраструктури. До того ж голова правління поділився своїми планами та завданнями на посаді, а також підтвердив незмінність стратегічних пріоритетів роботи товариства, зокрема виділення вертикалей Укрзалізниці відповідно до сфери діяльності та забезпечення відповідності галузевого законодавства європейському.

«Законопроєкт «Про залізничний транспорт» наразі перебуває на фінальній стадії доопрацювання та незабаром буде представлений для обговорення з бізнесом та громадськістю. Водночас пан Лященко зазначив, що поточні стратегія та модель реформування Укрзалізниці потребують оновлень з урахуванням досвіду роботи УЗ під час воєнного стану та завдань післявоєнного відновлення і модернізації країни», — зауважується у дописі.

Керівництво УЗ планує сконцентруватися на трьох напрямах реформування — інфраструктури, пасажирської та вантажної вертикалі. У межах виконання інвестиційної програми стратегічними напрямами визначені відновлення та модернізація інфраструктури, оновлення рухомого складу, розвиток вантажних та мультимодальних перевезень, європейська інтеграція.

В планах товариства на 2023 рік — здійснити вихід на беззбитковість завдяки комплексу заходів, спрямованих на одночасне зростання доходів та зниження витрат. Зокрема, зростання доходів очікується завдяки:

  • зростанню обсягів вантажних перевезень порівняно з 2022 роком;
  • зростанню доходів за рахунок укладання прямих договорів з вантажовласниками;
  • впровадженню нових продуктів (контейнерні та контрейлерні поїзди). Наразі заплановані три контейнерні поїзди на Гданськ та Будапешт, водночас опрацьовується напрямок Констанци, Стамбула;
  • розвитку інтермодальних терміналів та хабів (із запланованих 20 терміналів у цьому році заплановано розвиток п’яти, які почнуть генерувати доходність у четвертому кварталі 2023 року);
  • зростанню доходів від перевезень у нових вагонах для колії 1435 мм (наразі таких вагонів 40, запланована закупка ще 120 цистерн та 80 інтермодальних платформ);
  • змінам у пасажирських перевезеннях (динамічне ціноутворення, зростання допоміжних доходів, підвищення населеності поїздів, робота з державою по компенсації за пільговиків).

«Для скорочення витрат УЗ вдасться до зменшення вартості та демонополізації закупівель шляхом переходу на прямі контракти, зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів та електроенергії, оптимізації процесів та підвищення продуктивності праці, скорочення непрофільних активів і витрат на непрофільні активи та відповідний персонал, скорочення витрат на недіяльні та малодіяльні дільниці», — підсумували в EBA.

Як повідомлялося раніше, з 23 березня головою правління АТ «Укрзалізниця» призначено Євгена Лященка. Завдання, які стоять перед новим керівником УЗ, окреслив віце-прем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім того, днями у Румунії помітили состав із цистернами УЗ європейського габариту.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢