Квітневий експорт нафти США перевершує прогнози щодо попиту з Китаю 

Економіка Новини ТЕК
Квітневий експорт нафти США перевершує прогнози щодо попиту з Китаю 

Згідно з даними відстеження суден і погдядом аналітиків, експорт сирої нафти з США минулого місяця зріс більше, ніж очікувалося, до рекордних 4,5 млн барелів на день (б/д) у березні, оскільки китайські нафтопереробники розкуповували вантажі, щоб задовольнити зростаючий попит на паливо.

Експорт сирої нафти США торік зріс на 22% порівняно з 2021 роком після того, як росія в лютому вторглася в Україну, що змусило Європейський Союз, Великобританію, Канаду й США заборонити імпорт російської нафти і змінило глобальні потоки.

Нещодавно ознаки економічного підйому в Китаї, другому за величиною споживачеві нафти у світі, привернули вантажоперевезення з росії і попит на подорожі в США після того, як країна скасувала обмеження щодо COVID-19, а також збільшили споживання бензину й авіаційного палива.

«На цю мить ми припускаємо, що квітень становитиме в середньому близько 4 млн б/д, але є ризик зростання цієї цифри», — сказала Дженна Делані, керівник відділу північноамериканської сирої нафти в консалтинговій компанії Energy Aspects.

Експорт у квітні «був лише на кілька сотень тисяч барелів на день меншим, ніж у березні, що дуже дивно, — сказав Рохіт Ратод, ринковий аналітик Vortexa. — Не очікувалося, що експорт залишиться вищим за 4 млн». 

Зі слів американського брокера, сприятливі ціни на американську нафту порівняно зі світовим еталонним брендом Brent у квітні відправили шквал вантажів за кордон.

Зі слів аналітиків, рекордні показники експорту в березні-квітні навряд чи збережуться. За оцінками Energy Aspects, у травні експорт США впаде приблизно до 3,78 млн б/д.

Падіння цін на близькосхідну нафту скоротить попит на американські марки. Премія Абу-Дабі на сиру нафту Мурбан до Дубаю, наприклад, знизилася минулого тижня до дворічного мінімуму, що зробило переробку для азіатських нафтопереробників економічнішою порівняно з сирою нафтою США.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢