НКРЕКП звинувачує Укренерго в невиконанні зобов’язань з експорту е/е

Новини ТЕК
НКРЕКП звинувачує Укренерго в невиконанні зобов’язань з експорту е/е

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), звинувачує НЕК "Укренерго" в невиконанні зобов’язань, що стосуються експорту електроенергії.

"Сьогодні на засіданні регулятор повинен був погодити проєкт договору щодо проведення аукціонів між Україною та Словаччиною задля якнайскорішого відновлення експорту української електроенергії. Але на даний час НЕК "Укренерго" не надала НКРЕКП договір погоджений зі словацькою стороною", – заявив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час засідання комісії.

4 травня 2023 року НКРЕКП на своєму засіданні розглянула проєкт рішення про врегулювання актуальних питань забезпечення експортно-імпортних операцій.

Рішення стосувалось, зокрема, вжиття необхідних кроків з метою відновлення експорту української електроенергії до Словаччини.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону, оператор системи передачі узгоджує із заінтересованими операторами енергосистем суміжних держав порядок розподілу доходів від управління обмеженнями, що погоджується з НКРЕКП.

На сьогоднішньому засіданні НКРЕКП мала розглянути питання про погодження наданого "Укренерго" порядку розподілу доходів від розподілу пропускної спроможності міждержавного перетину Україна-Словаччина, погодженого із оператором системи передачі Словаччини.

Як стверджує НКРЕКП, станом на 4 травня 2023 року "Укренерго" не подала до регулятора такий порядок.

"Регулятор глибоко занепокоєний ситуацією, що виникла. Адже питання експорту електроенергії одне із стратегічних для нашої економіки. А ефективне налагодження експорту до Словаччини є для нас важливим репутаційним маркером, адже саме ця країна стала одним із головних партнерів України у багатьох напрямах під час війни", – зазначив Костянтин Ущаповський.

Він наголосив, що зі свого боку регулятор здійснив всі необхідні кроки для відновлення експорту електроенергії.

Крім того голова НКРЕКП нагадав, що тиждень тому на зустрічі з представником Єврокомісії та керівництвом Секретаріату Енергетичного Співтовариства, на якій були присутні оператори систем передачі двох країн, була досягнута домовленість про подальші дії для врегулювання питання експорту, а саме підготовки спільного документа, який 4 травня мала затвердити комісія.

За словами Костянтина Ущаповського, Україна щодня недоотримує близько 20 млн грн від експорту електроенергії до Словаччини внаслідок невиконання компанією "Укренерго" покладених на неї зобов’язань.

Україна відновила експорт електроенергії у Словаччину обсягом 200 МВт щогодини 17 квітня. Проте з 21 квітня "Укренерго" не пропонує потужність для експорту електроенергії до Словаччини.

НЕК "Укренерго" пояснює перебої з експортом електроенергії відсутністю порядку проведення спільних аукціонів з доступу до міждержавних перетинів, який має запровадити НКРЕКП.

21 квітня НКРЕКП заявляла, що має намір перевірити  НЕК "Укренерго" щодо організації експорту електроенергії до Словаччини.

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢