Ізмаїльський порт виконав річний план вантажопереробки менш ніж за п’ять місяців

Економіка Новини Транспорт
Ізмаїльський порт виконав річний план вантажопереробки менш ніж за п’ять місяців

Ізмаїльський морський порт на початку травня 2023 року виконав річний план з вантажопереробки, опрацювавши понад 6 млн тонн вантажів. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

"Морський порт Ізмаїл виконав річний план з вантажопереробки в обсязі 6,187 млн. тонн. Це рекордні за всю історію існування порту темпи виконання річних показників”, — вказала прес-служба.

Найбільші обсяги з обробки вантажів продемонстрували ДП «Ізмаїльській морський торговельний порт» — 2,656 млн тонн, ПрАТ «Дунайсудноремонт» — 1,29 млн тонн та ПрАТ «ІРП «Дунайсудносервіс» — 805 тис. тонн.

На першій позиції у номенклатурі вантажів морського порту Ізмаїл за обсягами перевантаження — хлібні вантажі, на другій — інша агропродукція (олія, шрот, соняшник), на третій — катуни.

Потужності порту з експорту агропродукції збільшились завдяки введенню в дію причалів для вантажних операцій із зерновими та рослинною олією новими операторами терміналів — ВАТ «Дунайсудносервіс», ПрАТ «Дунайсудноремонт», ПрАТ «ІЦКК», а також за рахунок будівництва нового терміналу ТОВ СП «Нібулон».

Збільшенню пропускної спроможності морського порту Ізмаїл, який сьогодні обробляє суттєву частку українського експорту, сприяло відновлення судноплавства у гирлі Бистре, збільшення акваторії МП Ізмаїл, та проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії порту. Дунайський кластер — це ключовий альтернативний шлях експорто-імпортної логістики, який є пріоритетним для подальшого розвитку для ДП «АМПУ»”, — наголосив голова АМПУ Юрій Литвин.

Ізмаїльський морський порт розташований в акваторії Кілійського гирла річки Дунай. Кількість вантажних причалів — 24, довжина вантажного причального фронту — 2,7 кілометра. У порту працюють портові оператори ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт», ТОВ «Сервіспорт», ТОВ «Вілле Форте Україна», ТОВ «Нью Енерджі», ТОВ «Ізмаїльський елеватор» та інші.

За підсумками 2022 року Ізмаїльський порт збільшив вантажопереробку порівняно з 2021 роком у 2,2 разу — до 8,89 млн тонн.

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢