Україна отримала повний обсяг газу замовленого під час першого тендеру ЄС

Новини ТЕК
Україна отримала повний обсяг газу замовленого під час першого тендеру ЄС

Україна отримала 100% обсягу газу, який був замовлений завдяки її участі у Платформі ЄС із спільної закупівлі газу, започаткованої п’ять місяців тому для підвищення енергетичної безпеки ЄС та його партнерів.

Про це під час брифінгу повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович, підбиваючи підсумки першого тендеру на колективну закупівлю газу, передає Укрінформ.

"Результати (тендеру, – ред.) для найбільш вразливих країн є особливо позитивними. Наприклад, запит на обсяги газу, що були замовлені Болгарією, був повністю виконаний. В Україні та у Молдові, відповідно, були виконані 100% та 80% замовлених обсягів", – зазначив він.

За його словами, реакція ринку на оголошений Єврокомісією перший тендер на спільну закупівлю газу була позитивною. У тендері взяли участь 25 ключових постачальників газу та понад 110 компаній, що були зацікавлені у його споживанні.

Початковий тендерний запит ЄС на закупівлю газу охоплював його обсяг у 11,6 млрд кубометрів, при цьому пропозиція компаній-постачальників склала 13,4 млрд кубометрів.

"Це можна назвати, без перебільшення, видатним успіхом. Поєднання попиту від кількох країн ЄС було вірним рішенням, що дозволило скористатися потужною купівельною спроможністю ЄС та успішно працювати над заповненням європейських газових сховищ до наступної зими. Був досягнутий загальний обсяг закупівлі у 10,9 млрд кубометрів газу, з якого на скраплений газ LNG припадає близько 20%, та решта 80% покриваються за рахунок трубопровідного газу", – повідомив Шефчович.

Наступного понеділка очікується віртуальне зібрання Платформи ЄС із закупівлі газу. Всі учасники тендеру вже зможуть розпочати переговори щодо укладання контрактів.

У другій половині червня Єврокомісія має намір провести другий раунд тендеру із задоволення агрегованого попиту європейських споживачів на газ, ще три такі раунди будуть проведені до завершення поточного року.

Як повідомлялося, 25 квітня Євросоюз запустив новий механізм для спільних закупівель газу – AggregateEU.

ЄС намагається зменшити конкуренцію серед покупців газу після того, як скорочення поставок з Росії призвело до надзвичайної нестабільності цін, що змусило деякі компанії звернутися за державною допомогою. Хоча енергетична криза суттєво пом’якшилася після того, як ф’ючерси на газ досягли піку в серпні, все ще існують ризики щодо поставок через повномасштабну війну РФ в Україні.

Новини

5 Червня 2023

В Раді пропонують підняти акцизи на пальне

Індія може повернути 19% мито на імпорт прокату

Дефіцит держбюджету зріс до 88,3 млрд долл

З початку війни Метінвест спрямував на допомогу Україні 3,7 млрд грн

Єврокомісія представила пропозиції з модернізації правил ЄС щодо безпеки на морі

Дочірня компанія індійського конгломерату Tata будуватиме завод з виробництва літій-іонних акумуляторів

Німеччина виділяє 50 млрд євро на озеленення важкої промисловості – Хабек

Уряд спростив реєстрацію податкових накладних

З початку року Запоріжкокс збільшив виробництво на 38%

Імпорт сталі до Туреччини с початку року зріс на 11,9% 

Обсяг вантажоперевезень залізницею України зріс майже на 20% у травні

Туреччина вдруге за рік піднімає плату за прохід через Чорноморські протоки

Японська Rengo відмовляється від використання вугілля з метою скорочення викидів CO2

Британія продовжила ще на рік призупинення захисного мита на український прокат

З початку війни бізнес отримав 113,2 млрд грн пільгових кредитів

Курт Волкер закликає світ об’єднатися для розблокування українських портів

ВСІ НОВИНИ ⇢