Укренерго обіцяє відключати споживачів у останню чергу

Новини ТЕК
Укренерго обіцяє відключати споживачів у останню чергу

Обмеження споживачів електроенергії в разі її дефіциту – це останній із можливих заходів щодо балансування енергосистеми.

"Сам собою дефіцит, який справді може мати місце протягом літа, не означає відключень споживачів. Його можна врегулювати кількома способами, і відключення – це останній у нашому переліку захід за пріоритетністю", – сказав голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільш очевидним засобом збалансування української енергосистеми Кудрицький назвав імпорт електроенергії з Європи.

"Це дозволить залучити додаткову потужність, щоб покрити українське споживання в ті моменти, коли українській енергосистемі не вистачатиме потужності", – зазначив Кудрицький.

Другим способом, за його словами, є максимізація можливостей теплової та гідрогенерації, – "тих енергоблоків, які не будуть перебувати у планових ремонтах або не пошкоджені обстрілами".

"Ці два ключові елементи будуть важливими, щоб пройти літо. Також ми закликаємо, як і раніше, дбайливо споживати е/е, особливо у вечірні години, приблизно з 19 до 22, переносити споживання на ніч або на день", – сказав Кудрицький.

При цьому глава системного оператора зазначив, що зараз Україна експортує електроенергію в певному обмеженому режимі лише тоді, коли є її надлишок, тобто в денні та нічні години.

"У години ранкового та вечірнього піку споживання ми вже обмежуємо експорт до нуля для того, щоб дати енергосистемі та внутрішній генерації покривати українське споживання. Для нас, як і взимку, пріоритетом є українські споживачі. Ми спостерігаємо у вечірні години певний дефіцит е/е, який доводиться покривати додатковим навантаженням на енергоблоки", – описав ситуацію голова "Укренерго".

Згідно з інформацією на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, зокрема, на 17 травня, експорт здійснювався до Молдови протягом трьох годин доби з 9:00 до 12:00 на потужності 17-52 МВт, а також до Польщі – по 100 МВт у перші чотири години доби, по 200 МВт – сім годин (з 08:00 до 15:00) та 100 МВт – в останню годину доби.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢