Під час енергетичної кризи викиди в Європі впали нижче карантинного рівня

Екологія Новини
Під час енергетичної кризи викиди в Європі впали нижче карантинного рівня

Високі ціни та швидке будівництво відновлюваних джерел знижують попит на викопне паливо. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дані геоаналітичної компанії Kayrros SAS, викиди від електростанцій та промислових підприємств, які підпадають під дію системи обмежень та торгівлі квотами Європейського Союзу, скоротились на 13% за перші чотири місяці поточного року. Приблизно 400 мільйонів метричних тонн CO2, вироблених за цей період, трохи менше, ніж на початку 2020 року, коли набули чинності обмеження, пов'язані з пандемією.

Частина зниження викидів може бути пов'язана зі збільшенням кількості нових відновлюваних джерел енергії. Ще одним важливим фактором є різке зниження попиту з боку галузей, які більше не можуть дозволити собі працювати на нормальному рівні. 

Попри те, що ціни на природний газ знизились у порівнянні з торішніми рекордами, падіння викидів нижче за рівень, коли більша частина європейської економіки була закрита для стримування коронавірусу. Це є ознакою того, що наслідки енергетичної кризи ще далекі від завершення.

"На промисловість припадає значна кількість викидів, і промисловість переміщується за межі Європи через високу вартість енергії", – зазначив Андреас Гандольфо, аналітик BloombergNEF.

Хоча базові європейські ціни на природний газ становлять приблизно третину від рівня річної давності, коли російське вторгнення в Україну викликало стрімке зростання ринку, вони все ще приблизно вдвічі перевищують рівень 2019 року. Це стало надто важким тягарем для багатьох підприємств європейської промисловості. За даними торгової організації VCI, виробники хімічної продукції повідомили про падіння виробництва у першому кварталі на 15% порівняно з минулим роком.

За даними аналітичного центру з клімату Ember, у всьому блоку виробництво електроенергії з викопного палива впало майже на 16% порівняно з минулим роком. Це включає 17%-е падіння потужності вугільних електростанцій та 15%-е зниження потужності газових електростанцій.

Відновлювані джерела енергії зросли цього року, переважно завдяки сильному вітровому виробництву. Загалом вітряні, сонячні та гідроелектростанції становили більшу частку в енергетичному балансі ЄС у перші чотири місяці, ніж усі електростанції, що працюють на викопному паливі.

Новини

7 Червня 2023

Спорудження ГЕС замість Каховської коштуватиме мільярди доларів — Плачков

ЄС продовжив дію антидемпінгового мита на білоруську арматуру

Німеччина виділить 2 млрд дол Thyssenkrupp на будівництво заводу з виробництва зеленої сталі

Шмигаль: Теракт із підриву Каховської ГЕС не вплине на енергосистему

Японія інвестуватиме у водень більше 100 млрд долл протягом 15 років

Україна та ЄС підписали угоду щодо залучення інвестицій у розвиток транспортного сполучення

ФДМУ виставив на продаж Білгород-Дністровський порт зі знижкою 50% 

Експерт розповів про загрози для електромереж після підриву Каховської ГЕС

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

ВСІ НОВИНИ ⇢