Законопроект про страхування інвестицій від воєнних ризиків схвалено до розгляду у ВР

Економіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини Теми дня
Законопроект про страхування інвестицій від воєнних ризиків схвалено до розгляду у ВР

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до розгляду у першому читанні законопроект про страхування інвестицій від воєнних ризиків №9015. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

"Суть законопроекту: дозволити Експортно-кредитному агентству страхувати від воєнних ризиків інвестиції українських (і іноземних) компаній в Україні", - написав він на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Нардеп нагадав, що вже кілька місяців на контакті з Урядом перебувають агентство MIGA (підрозділ Світового банку) та DFC (федеральне агентство розвитку США) - авторитетні структури, які страхують від воєнних ризиків інвестиції по всьому світу. Але їхня політика передбачає страхування лише іноземних інвестицій в Україну. Вітчизняні ж інвестори такої страховки поки придбати не можуть.

Д.Кисилевський переконаний, що прийняття закону створить правові підстави для Експортно-кредитного агентства заповнити цю прогалину - страхувати інвестиції українських та іноземних компаній від воєнних ризиків в Україні. Механізм зможе запрацювати коли уряд та НБУ приймуть підзаконну нормативну базу. Під ці завдання буде дуже важливо збільшити статутний капітал ЕКА, підкреслив він.

"За приклад ми маємо взяти Ізраїль, який фактично перебуває у стані війни багато років, але це не заважає йому мати дуже потужну економіку. Не в останню чергу це вдалося завдяки ефективному механізму страхування інвестицій. Міжнародний досвід страхування воєнних ризиків вказує на те, що такий поліс для бізнесу має коштувати в середньому 1-3% річних від обсягу інвестицій. Власники зазвичай розраховують на компенсацію до 90% збитків проекту, пов’язаних з війною", - зазначив нардеп.

" Переконаний, що в умовах війни базове питання, яке має вирішити наша держава - страхування інвестицій від воєнних ризиків. Цей механізм має з’явитись і запрацювати перед початком реалізації будь-яких програм відновлення інфраструктури та економіки. Надважливим він є і для реалізації розробленого за моєю ініціативою Плану розвитку переробної промисловості", - резюмував Д.Кисилевський.

Новини

7 Червня 2023

Шмигаль заявив про старт програми щодо вступу України до ОЕСР

Україна долучилася до міжнародного процесу зі зменшення промислових викидів

Підрив Каховської ГЕС матиме незворотні наслідки – екокомітет

ArcelorMittal модернизує завод у Бельвалі

У січні-травні китайський імпорт залізної руди зріс на 7,7%

Виробництво сталі в Австрії збільшилося у квітні

Китай у січні-травні збільшив експорт металопродукції на 40,9%

У Чехії ремонтуватимуть танки Т-64 спільно з Укроборонпромом

Nippon Steel проведе злиття трьох дочірніх компаній

Укрнафта планує подвоїти видобуток до 2027 року

Вилучені 2,5 тис тонн російської залізної руди передали до АРМА

Індія може запровадити компенсаційне мито на імпорт плоского прокату 

Метінвест допомагає військовим інженерам ЗСУ зводити фортифікаційні споруди навколо Покровська

Інтерпайп Ніко Тьюб працює у штатному режимі після підриву Каховської ГЕС

Гендиректор МАГАТЕ очолить місію на Запорізьку АЕС після підриву дамби

Майже 20 тис. споживачів знеструмлені внаслідок підриву Каховської ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢