Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

Економіка Новини
Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

Російський розвідувальний корабель «Іван Хурс» зазнав значних ушкоджень унаслідок атаки морськими дронами у водах Чорного моря. Про це повідомив український журналіст Андрій Цаплієнко.

Російські джерела повідомляють, що розвідувальний корабель отримав серйозне пошкодження корпусу та обладнання. Його ремонт займе щонайменше півроку. Пишуть, є загиблі”, — написав Цаплієнко у Telegram.

За даними трекерів, рятувальне судно ВМС Росії зараз транспортує уражений корабель до Новоросійська зі швидкістю 0,8 вузла.

Корабель «Іван Хурс» є, по суті, великою морською станцією радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби. Мав допомагати росіянам збивати Storm Shadow, HIMARS, ATACMS”, — нагадав Цаплієнко.

Інформацію про ушкодження російського розвідувального корабля Іван Хурс надводним дроном в акваторії Чорного моря офіційно підтвердили у Міністерстві оборони України.

Коли російський розвідувальний корабель Іван Хурс зустрів український безпілотник. Справді, ідеальна пара”, — зазначили у Міноборони, опублікувавши відео атаки.

У середу, 24 травня, російські медіа повідомили про атаку на розвідувальний корабель «Іван Хурс» проєкту 18280 у Чорному морі. Стверджувалося, що корабель був атакований трьома морськими дронами після проходження Босфору на відстані 40-57 морських миль на північ від протоки, та що атаку вдалося відбити і корабель не постраждав.

Принаймні частина цієї заяви була піддана сумніву спільнотою, адже Туреччина після початку масштабного російського військового вторгнення в Україну у лютому 2022 року у відповідності із Конвенцією Монтре закрила протоки Босфор і Дарданелли для проходу іноземних військових кораблів. Виняток становлять кораблі, що повертаються до порту приписки, проте це не стосується «Івана Хурса», який у липні був помічений у Севастопольській бухті, а отже не виходив із Чорного моря.

Середній розвідувальний корабель «Іван Хурс» Чорноморського флоту ВМФ Росії — другий корабель проєкту 18280, побудований на підприємстві «Сєвєрная верф» у Санкт-Петербурзі. Має водотоннажність 2,5 тис. тонн, екіпаж — до 131 особи, озброєння — 2х1 14,5-мм МТПУ з КПВ, 32 комплекти ПЗРК. Його призначення — забезпечення зв’язку та управління флотом, ведення радіотехнічної розвідки та боротьби.

Корабель був введений у стрій у червні 2018 року, до місця постійного базування в окупованому Росією Севастополі прибув у січні 2019 року.

Новини

25 Квітня 2024

Австралійська Mineral Resources збільшила видобуток літію

У НБУ очікують на уповільнення темпів інфляції

Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%

В Німеччині скорочується споживання сталі

SSAB очікує зниження цін на сталь у другому кварталі

Імпорт сталі до США у березні зріс на 1,5%

Нігинський кар’єр повторно виставили на аукціон за 26,32 млн грн

Україна продовжила антидемпінгові мита на імпорт арматури та катанки з рф

До порту Одеси прибув великий контейнеровоз з Китаю

Держава має прибрати перепони, які блокують інвестиції в розвиток зеленої енергетики – адвокат 

Centravis збільшив випуск труб на 14%

Єврокомісія хоче запровадити санкції проти суден, які перевозять військову техніку з КНДР до рф

Інтерпайп пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

На півдні Україні окупанти пошкодили обладнання вітрової станції

BHP Group запропонувала купити Anglo American за 38,8 млрд дол

Бразилія запроваджує квоти на імпорт 11 видів сталевої продукції

ВСІ НОВИНИ ⇢