Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Новини ТЕК
Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Через введення ембарго на нафту та зниження прайс-кепів Росія цьогоріч отримає вдвічі менше доходів від експорту нафтопродуктів. Україна пропонує ще більше знизити «стелю» цін, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"У фокусі уваги України постійно перебуває питання зменшення price cap на сиру нафту та нафтопродукти. Запровадження санкційною коаліцією цього інструменту боляче вдарило по нафтогазовим доходам Росії. Якщо минулого року експорт нафти і газу Росією становив 349 млрд дол., то цього року, за прогнозами експертів, Росія отримає від цього експорту близько 173 млрд дол.", - йдеться в повідомленні.

За словами заступника міністра економіки Олексія Соболева, українська сторона домагається, щоб «стелю» цін понизили з 60 доларів за барель до 45 або навіть до 30 доларів, щоб зрізати ці доходи на ведення війни Росії ще більше.

У Мінекономіки зазначають, що потужні санкції Заходу проти російського «Росатому» – це лише питання часу. Сьогодні наших партнерів стримує залежність низки країн від російського монополіста. Однак Україна на своєму прикладі довела, що позбутися такої залежності – цілком реальна справа.

«Нещодавно низка країн з G7 - Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція - заявили про намір витіснити Росію з міжнародного ринку ядерної енергії. Це дуже важливо, оскільки ці країни зможуть запропонувати країнам, які зараз залежать від російській ядерної енергетики, альтернативу. Звісно, просто так не можна взяти і замінити «Росатом» на іншого постачальника палива. Це складний технологічний процес. Але Україна доводить, це можливо: ми запровадили санкції проти «Росатому» та переходимо на паливо західних постачальників», - зазначив Соболев.

За його словами, також Україна наполягає на запровадженні Євросоюзом санкцій проти російських алмазів. Це джерело експортних доходів приносило державі-агресору до початку вторгнення 4-4,5 млрд дол. США доходів щорічно.

Новини

30 Травня 2023

Зеленський обговорив з BAE Systems локалізацію виробництва в Україні

Японія збільшила імпорт коксівного вугілля до максимуму за п’ять місяців

Зеленський пропонує Південній Кореї спільно виробляти літієві акумулятори

Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення

Ціни на природний газ в Європі продовжують падіння

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття

ФДМУ змінив 142 менеджерів державних підприємств

Укрзалізниця закупить рейки на французький кредит

УГД закупить у Інтерпайпа труби за нижчими цінами

Індія планує збільшити сталеплавильні потужності на 40 млн тонн

Стальканат закінчив минулий рік з прибутком у 325 млн грн

Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Китайський виробник сортового прокату впевнений, що попит на сталь зростатиме

Минулого року Інтерпайп скоротив виробництво сталі на 39%

Мексиканська Forza Steel запустить свій перший трубний завод у США

Польща закриє кордон для російських і білоруських фур з 1 червня

ВСІ НОВИНИ ⇢