Українські експортери отримають новий транспортний коридор через Молдову

Новини Теми дня Транспорт
Українські експортери отримають новий транспортний коридор через Молдову

Голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко, член правління АТ УЗ Роман Черницький та Генеральний директор ДП "Залізниця Молдови" Олег Тофілат підписали Меморандум щодо співпраці - у рамках партнерства буде відновлено залізничний коридор Валчінет-Окніца-Бельци-Унгень-Кишинів-Каїнари. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Довжина коридору складає 400 кілометрів. Завершити проект планується наприкінці 2024 року.

"Відновлення цієї дільниці - важливий крок для підсилення залізничної логістики на дунайському напрямку. Завдяки залізничному коридору Валчінет-Окніца-Бельци-Унгень-Кишинів-Каїнари експортери отримають зручний транспортний коридор, пов’язаний зокрема, з портом Рені. Це один з важливих елементів розвитку експортної логістики у Бессарабії", - підкреслив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 

Зазначається, що українські та молдовські залізничники вже мають досвід успішного партнерства в масштабних інфраструктурних проектах. На початку квітня запрацював прикордонний перехід Серпневе-1 - Басарабяска. Це дозволило запустити вантажоперевезення дільницею Березине-Басарабяска (Молдова), у відновленні якої брали участь українські залізничники. При цьому роботи були виконані у рекордні терміни. 

Проект відбудови залізничної дільниці Валчінет-Окніца-Бельци-Унгень-Кишинів-Каїнари розробили залізничники Молдови в рамках ініціативи "Шляхи солідарності", що підтримується Європейською комісією та передбачає розвиток альтернативних логістичних шляхів, зокрема для експорту аграрної продукції України. 

За словами генерального директора ДП "Залізниця Молдови" Олега Тофілата, Україна має необхідну техніку та висококваліфікованих працівників, які здатні швидко та якісно реалізовувати інфраструктурні проекти будь-якої складності.

"Після відбудови дільниці зросте її пропускна спроможність, збільшиться швидкість руху поїздів та покращиться якість вантажних перевезень", - зазначили в відомстві.

Реалізація проекту здійснюватиметься за кошти партнерів та міжнародних фінансових установ. 32 млн євро будуть перераховані Молдові, а потім скеровані "Укрзалізниці" на відновлення залізничного коридору.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢