Запорізькі підприємства Метінвесту відмовились від податкових пільг на 350 млн грн

Металургія Новини
Запорізькі підприємства Метінвесту відмовились від податкових пільг на 350 млн грн

Запорізькі підприємства гірничо-металургійної групи "Метінвест" - "Запоріжсталь", "Запоріжвогнетрив", "Запоріжкокс" та Запорізький ливарно-механічний завод (ЗЛМЗ) - відмовилися від податкових пільг в умовах воєнного стану на понад 350 млн грн на користь держави та місцевих громад.

Згідно з пресрелізом "Запоріжсталі" в четвер, податкові пільги, закріплені в законі України №3050 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, податку на землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене або пошкоджене нерухоме майно", становили понад 350 млн грн, які в пільговий період додатково сплатили запорізькі металурги "Метінвесту" до державного бюджету, перевищили 350 млн грн, з них понад 200 млн грн отримали місцеві бюджети.

При цьому уточнено, що згідно з новими нормами закону, підприємства Запорізького регіону могли скористатися пільгами і не платити частину податкових нарахувань, зокрема, податок на землю, нерухомість та екологічний податок за період з березня до грудня 2022 року. Якщо бізнес перерахував ці платежі за визначений період до бюджетів у повному обсязі, підприємство має право скоригувати суму нарахувань і вважати їх платежами, внесеними до скарбниці авансово.

Операційний директор групи Олександр Мироненко зазначив, що принципова позиція "Метінвесту" - максимально і всебічно підтримувати Україну в цей складний для країни час.

"Наприклад, програми допомоги захисникам Запоріжжя або фінансової підтримки запоріжців, які постраждали від обстрілів, було б неможливо виконати без багатомільйонних відрахувань "Метінвесту" в Запоріжжі. Своїм рішенням ми гарантуємо сьогодні фінансування життєво необхідних статей витрат міста. Ми працюємо на перемогу України і наближаємо її різними способами, і рішення в умовах воєнного стану утриматися від використання податкових пільг на користь держави і міста - одне з них", - наголосив Мироненко, якого цитує пресслужба.

Зі свого боку секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв вказав на вагомий внесок відповідального бізнесу в підтримку міста.

"Дійсно було внесено зміни до податкового кодексу, згідно з якими платники податків мають право не платити певні види податків за період березень-грудень 2022 року. І, відповідно, якщо не буде внесено екологічний податок, податки на землю і нерухомість, то місто недоотримає понад 920 млн грн, а це дуже велике навантаження на бюджет, яке фактично дорівнює двом місяцям повної життєдіяльності міста", - пояснив Куртєв.

У пресрелізі нагадується, що 2022 року, незважаючи на тимчасову вимушену консервацію потужностей, втрату логістичних шляхів та значне скорочення обсягів виробництва, запорізькі підприємства "Метінвесту" сплатили всі податки в повному обсязі. Загальна сума сплачених за 2022 рік відрахувань і зборів до бюджетів усіх рівнів становила 3,4 млрд грн. З них до місцевих бюджетів "Запоріжсталь", "Запоріжвогнетрив", "Запоріжкокс" і Запорізький ливарно-механічний завод спрямували майже 820 млн грн.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢