Незважаючи на війну в Україні створюють нові індустріальні парки

Економіка Машинобудівництво Металообробка Новини Теми дня Технології
Незважаючи на війну в Україні створюють нові індустріальні парки

Війна стримує залучення інвестицій в індустріальні парки, але все більше громад звертають увагу на потенціал цього економічного інструменту. Про це пише заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на сторінці у Facebook.

Зокрема нардеп відзначив, що у травні у Вінниці зʼявився четвертий індустріальний парк "ВінІндастрі". Міськрада підписала договорів з керуючою компанію "Вінницький фонд муніципальних інвестицій". Вже відбулись громадські слухання щодо промислової забудови на території ІП “ВінІндастрі”. Очікується що на його території (23,5 га) будуть розміщені 4 підприємства. Тут створять 700 робочих місць і вироблятимуть поліетиленову тару, медикаменти, металоконструкції та інші товари. Ну а мер Вінниці Сергій Моргунов повідомив про плани будівництва довговічної бетонної дороги для важкого та габаритного транспорту, призначену для резидентів індустріальних парків.

Реконструкцію підʼїзної дороги до індустріального парку запланували в Хмельницькому. Оновлена дорога зʼєднає Вінницьке шосе та ІП "Хмельницький". Завершити роботи планують до вересня 2025 року. Раніше мерія міста замовила розробку проектної документації для прокладки до ІП мереж водопостачання та каналізації. ІП “Хмельницький” займає площу 91 га. Тут планують будівництво машинобудівного підприємства, текстильного виробництва, організувати агропереробку, а також запустити виробництво електричного устаткування.

Уряд включив до Реєстру індустріальних парків ІП "Долина Стрий". В цьому парку площею 13,95 га планують створити 700 робочих місць на підприємствах переробної промисловості. Зокрема, тут планують виробляти продукти харчування, електричне устаткування, оброблятимуть деревину, здійснюватимуть ремонт та монтаж устаткування. Ініціатор створення цього ІП - Стрийська міська рада.

"Френдлі" - таку назву отримає новий індустріальний парк, створення якого стартувало на Закарпатті, у містечку Перечин. Документи для ІП ще розробляються, а перший промисловий резидент в ньому вже практично є, повідомив Д.Кисилевський. Це компанія "Фурлендер Віндтехнолоджі", яка випускає вітроенергетичне обладнання. Підприємство планує релокуватись в новий індустріальний парк з Краматорську.

Керівництво індустріального парку "Мостиський сухий порт" (Львівська область) оголосило про успішні переговори із залучення двох нових резидентів. Перший із них, великий нафтотрейдер, незабаром розпочне будівництво резервуарів для перевантаження нафтопродуктів. Другим резидентом, згідно з підписаною попередньою угодою, стане агрохолдинг, що займатиметься експортом агропродукції. Він будуватиме силоси для зберігання. До кінця 2023 року у розвиток логістики та комунікацій цього ІП заплановано інвестувати до 3 млн євро.

Під Києвом в Ірпені планують створити індустріальний парк. Про це заявив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, презентуючи створений спільно з закордонними донорами "План відновлення Ірпінської громади на 2023-2033 роки".

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢