Країни ОПЕК+ домовилась про скорочення видобутку нафти

Новини ТЕК
Країни ОПЕК+ домовилась про скорочення видобутку нафти

Альянс країн ОПЕК+ на черговому складному засіданні вирішив знизити рівень квот з видобутку нафти на 2024 рік ще на 1,4 млн б/д – до 40,46 млн барелів на добу, пише галузеве видання enkorr.

Країни, які добровільно знижують видобуток з травня на 1,66 млн б/д, продовжать скорочення на весь 2024 рік, Саудівська Аравія вже 2023 року додатково скоротить видобуток на 1 млн б/д як «вишеньку на торті» і думатиме про можливе продовження такого презенту щомісяця залежно від ситуації на ринку для її стабілізації.

Напередодні засідання аналітики здебільшого припускали, що ОПЕК+ збереже діючі квоти. Під час обговорень з'явилася інформація, що розглядається додаткове скорочення виробництва. Мали рацію й ті, й інші, але вся сіль у деталях, адже нинішня угода суттєво перевиконується.

На 2023 рік нічого не змінилося: квоти – на 2 млн б/д нижче від рівня жовтня 2022 року, плюс деякі країни, зокрема росія, добровільно додатково знижують видобуток ще на 1,66 млн б/д (росія й Саудівська Аравія – на 500 тисяч б/д кожна, Ірак – на 211 тисяч б/д, ОАЕ – на 144 тисячі б/д, Кувейт – на 128 тисяч б/д, Оман – на 40 тисяч б/д, Алжир – на 48 тисяч б/д /с, Казахстан – на 78 тисяч б/д, Габон – на 8 тис. б/д) з травня по грудень 2023 року.

Плюс Саудівська Аравія в липні знизить свій видобуток ще на 1 млн б/д і видобуватиме безпрецедентно низько за останні роки – 9 млн б/д.

«Я назвав би «саудівською цукеркою» (lollipop) зниження на 1 млн б/д з 1 липня (на місяць), і це також може бути продовжено», – сказав міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман на прес-конференції.

На 2024 рік квоти ОПЕК+ з видобутку знижуються ще на 1,4 млн б/д. Крім того, добровільні обмеження дев'яти країн триватимуть весь 2024 рік.

«Як ми зробили у квітні, країни, які погодилися добровільно скоротити видобуток, продовжили свої добровільні угоди до кінця 2024 року», – зазначив міністр енергетики королівства.

Добровільні обмеження відраховуватимуться вже від нових рівнів, узгоджених 4 червня.

Згідно з прес-релізом, протягом 2024 року країни ОПЕК+ мають видобувати 40,463 млн б/д нафти, з них 24,99 млн б/д – країни ОПЕК і 15,47 млн б/д – країни не-ОПЕК. Діючі 2023 року обмеження припускають видобуток обсягом 41,856 млн б/д, з них 25,4 млн б/д – ОПЕК і 16,44 млн б/д – не-ОПЕК.

Таким чином, квоти буде знижено на 1,4 млн б/д.

З урахуванням добровільних обмежень додаткове зниження 2024 року має становити 3 млн б/д. Однак квоти – це на папері. Формально країни ОПЕК+ перевиконують угоду, тобто не можуть досягти дозволених рівнів видобутку з низки внутрішніх причин.

Абдулазіз бен Сальман не став коментувати, яким був рівень видобутку нафти країнами ОПЕК та не-ОПЕК (не публікуються) у квітні. За даними ОПЕК, у квітні вони видобували 24,1 млн б/д, хоча можуть видобувати 25,4 млн б/д. За новою угодою 2024 року країни ОПЕК, які беруть участь в угоді, зможуть видобувати 25 млн. б/д (без урахування добровільних скорочень). Даних за травень, коли набули чинності добровільні обмеження, наразі немає.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢