Україна здатна швидко замістити на західних ринках російських товарів на 10 млрд дол – Кисилевський

Економіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини Точка зору
Україна здатна швидко замістити на західних ринках російських товарів на 10 млрд дол – Кисилевський

Україна здатна в короткостроковій перспективі без якихось значних інвестицій замістити на західних ринках російських та білоруських товарів на суму в 10 млрд дол. Таку думку в інтерв’ю МінПрому висловив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Він нагадав, що в 2021 році сумарний експорт російських і білоруських товарів виключно переробної промисловості становив близько 36 млрд дол., з яких 25,5 млрд дол. припадало на країни Заходу.

На думку Д.Кисилевського у плані заміщення українськими товарами імпорту з Росії та Білорусі до ЄС та інші західні ринки, який 22 травня Комітет з питань економічного розвитку рекомендував розробити уряду у тримісячний термін, має бути три складових – санкції, забезпечення доступу українських товарів до відповідних ринків і промислова політика.

"По першій складовій ми маємо проаналізувати які товари з Білорусі та РФ на західних ринках досі не обкладені санкціями. Це одна множина. І інша множина це ті товари, які виробляються в Україні. Добиватись введення санкцій має стати пріоритетом уряду в першу чергу там, де є перетин по цим позиціям. У нас є товари металургії, деревообробки, хімічної та харчової промисловості, які росіяни постачали на західні ринки, і по цим товарам ми маємо пропонувати нашим західним партнерам запроваджувати санкції. І наш аргумент до них дуже простий – ми просимо вас запровадити санкції проти цих товарів, але ми готові замістити їх відповідними українськими, які нічім не гірше, а частіше ще й кращі, ніж російські і конкурентні по ціні і тому європейські споживачі не помітять якогось дискомфорту", - відзначив Д.Кисилевський.

Ві також звернув увагу на те, що незважаючи на ембарго на торгівлю з Росією, але контрабандою в Україну продовжують поступати певні товари з країни-агресора: "Зокрема є інформація, що коли ви їдете на автомійку, то скоріш за все вам помиють машину хімією походженням з країни-агресора. Тобто є питання роботи правоохоронних органів і знову до тих, хто провозить контрабандою до України російські товари, сьогодні це просто аморально".

Також. Д.Кисилевський висловив переконання, що уряду було б доцільно розглянути питання на запровадження ембарго на торгівлю з Білоруссю.

"Щодо доступу до ринків. Буквально днями Європарламент затвердив продовження ще на рік безмитного доступу українських товарів до ЄС. Ми за це європейським партнерам нашим надзвичайно вдячні і Мінекономіки молодці, що змогли цього домогтись, але хотілося б мати такий режим аж до нашого повноцінного вступу до ЄС і це має бути завданням уряду. І також має бути завданням робота по усуненню тих заборон, які запровадили наші сусіди проти української аграрної продукції", - резюмував Д.Кисилевський.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢