Україна та ЄС підписали угоду щодо залучення інвестицій у розвиток транспортного сполучення

Економіка Новини
Україна та ЄС підписали угоду щодо залучення інвестицій у розвиток транспортного сполучення

Україна братиме участь у програмі ЄС «Механізм «Сполучення Європи». Відповідну угоду між Україною та ЄС уклали 6 червня у Львові віцепрем’єр-міністр—міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян. Про це пише пресслужба відомства.

«Як ми збираємось використовувати цю можливість? Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Йдеться про збільшення пропускної спроможності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору. Паралельно розпочали роботу над підготовкою проєктних пропозицій на наступний рік. Дякую пані Адіні Велян та загалом нашим партнерам з ЄС за співпрацю та реальні практичні кроки з інтеграції України в європейський транспортний простір», — заявив Олександр Кубраков.

Укладена угода дає змогу залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Загальний бюджет програми до 2027 року становить приблизно 21 млрд євро.

Фінансування проєктів, поданих на CEF, передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується у межах програми.

Цьогоріч Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з іншими державами-членами ЄС подало на розгляд шість пропозицій. Всі вони спрямовані на оптимізацію та модернізацію транспортних потоків з точки зору пропускної спроможності інфраструктури на міжнародних автомобільних і залізничних пунктах пропуску.

Окрім того, за інформацією Львівської міської ради, міський голова Львова Андрій Садовий також зустрівся з Єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян. У межах зустрічі посадовиці презентували проєкт розвитку львівського залізничного хабу.

Стверджується, що з огляду на будівництво євроколії у Львівській області Львів має шанс стати хабом, який поєднає чотири транс’європейські транспортні напрямки: до Констанци (Румунія), Кракова та Варшави (Польща), Братислави (Словаччина) і Будапешту (Угорщина)

«Для цього потрібно розвивати наявні та збудувати нові залізничні вузли, які стануть серцем як пасажирських, так і вантажних переміщень. Львів пропонує облаштувати хаб у Скнилові, оскільки тут є можливість збудувати ще й вантажний термінал. Також цей проєкт передбачає запуск рейкового експреса, що з’єднає залізничний вокзал з міським аеропортом», — наголошується у дописі міськради.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢