Світові ціни на сталь та металургійну сировину продовжують знижуватись – експерт 

Економіка Металургія Новини Теми дня Точка зору
Світові ціни на сталь та металургійну сировину продовжують знижуватись – експерт 

Наприкінці травня – на початку червня цього року світові ціни на металопродукцію та металургійну сировину продовжили падіння, загальні настрої на усіх ринках песимістичні. Таку оцінку висловив економіст Олексій Кущ, передає "Апостроф".

"Упродовж останніх 1,5 місяців ми бачимо плавне зниження цін на усі основні види металопродукції на основних ринках. Від’ємну динаміку демонструють чавун, сталева заготівка, г/к рулон, арматура, залізна руда, металобрухт. В середньому падіння складає $50-70/тонна в залежності від сортаменту продукції", – сказав він.

За даними аналітичного агентства Fastmarkets, ціни на сталеву заготовку у травні знизились до $611/тонна EXW Turkey у порівнянні із $621/тонна у квітні, на г/к рулон – до $704/тонна EXW Turkey у порівнянні із $794/тонна, на арматуру – до $733/тонна EXW Turkey у порівнянні із $810/тонна.

Дешевшає і металургійна сировина: за даними Platts, залізна руда просіла до $104/тонна, металобрухт – із $425/тонна Turkey CFR до $379/тонна, а в Польщі брухт реалізується навіть за 300 євро/тона. При цьому ціни на природний газ на європейській біржі TTF впали до рекордно низької позначки 24 євро/МВт-год ($274/тис. куб. м).

"Загалом на всіх світових ринках настрої песимістичні. Хоча на початку червня ціни у тій же Туреччині дещо "відскочили" від мінімуму, але це не пов’язане із пожвавленням попиту, це більш схоже на технічну корекцію після завершення президентських виборів. Тенденція зниження котирувань буде тривати й надалі впродовж літа", – зазначив Олексій Кущ.

За його словами, ситуація в Україні дублює ситуацію у світі. "Українські металурги йдуть в унісон із глобальними котируваннями. Щоправда, у травні українські заводи знизили закупівельні ціни на металобрухт усього на 800 грн, що не зовсім відповідає поточним світовим реаліям зниження котирувань. Проте я не думаю, що це стала ситуація, брухтарі не будуть користуватися цією допомогою довго, і у червні металурги будуть вимушені знову зменшувати ціни", – підкреслив експерт.

Нагадаємо, що у квітні на усіх світових ринках почалося падіння цін на сталь, що скоригувало попит на металургійну сировину в Україні у бік зниження. 

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢