Підрив Каховської ГЕС матиме незворотні наслідки – екокомітет

Екологія Новини Теми дня
Підрив Каховської ГЕС матиме незворотні наслідки – екокомітет

Підрив дамби на Каховській ГЕС призвів до виникнення техногенної катастрофи і надзвичайної екологічної ситуації, яка має руйнування з глибокими і незворотними змінами природи та ековтратами.

Це, серед іншого, створило загрозу погіршення стану екологічної безпеки та санітарно-епідеміологічної ситуації, йдеться у заяві Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Зазначається, що підрив призвів до різкого погіршенням умов життя – зруйновано будинки та мости, а низка залізничних та автомобільних шляхів розмита.

В заяві наголосили, що підтоплення завдало значної шкоди водоймам України. Адже потік води несе велику кількість зважених частинок, що підвищує каламутність та утруднить дихання рибам.

“Змивання з поверхні ґрунту агрохімікатів, біологічних відходів, нафтопродуктів та потрапляння їх у море спричинить катастрофу”, – розповіли нардепи.

Вони підкреслили, що загиблі тварини, зокрема з зоопарку "Казкова діброва", можуть певний час перебувати в річці Дніпро, притоках та Чорному морі. Це створить додаткове надзвичайно токсичне джерело забруднення.

Тому необхідно постійно контролювати концентрації забруднюючих речовин у водних об’єктах, доступ до яких обмежено окупантами. Зазначається, що значної шкоди зазнають території та об’єкти природно-заповідного фонду та Смарагдової мережі, а також водно-болотні угіддя.

Так, станом на 15:00, територія національного природного парку "Нижньодніпровський" вже затоплена, а на водних об’єктах територій нацпарків "Кам’янська Січ" та "Великий Луг" рівень води стрімко падає.

В заяві наголосили, що пошкодження очисних каналізаційних споруд, скотомогильників, сміттєзвалищ та сховищ епідеміологічно небезпечних відходів може призвести до спалахів масових інфекційних захворювань.

Окрім того, погіршення умов життя, порушення функціонування комунально-побутових служб також зумовлять їх появу та подальше поширення.

Нардепи додали, що цей воєнний злочин росіян завдасть колосальних збитків лісовому, водному та сільському господарству. У разі багатоденного затоплення молоді лісові та сільськогосподарські насадження зникнуть, сільськогосподарські тварини можуть загинути й травмуватися.

“Закликаємо всі уряди, парламенти та екологічні організації світу негайно відреагувати на ці злочинні руйнівні дії держави-агресора. Вимагаємо повної відповідальності для терористів у міжнародних судах”, – наголосили вони.

Нагадаємо, прокуратура Херсонської області розпочала досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни через підрив дамби на Каховській ГЕС.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢