Вартість повоєнного відновлення може сягати 411 млрд долл - Мінфін

Економіка Новини
Вартість повоєнного відновлення може сягати 411 млрд долл - Мінфін

Терористичні дії Росії призводять до щоденного зростання фінансових потреб на відновлення України, йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України

Про це заявив очільник українського відомства Сергій Марченко на зустрічі з керівником італійської робочої групи з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде ла Чечілією.

Марченко наголосив, що в 2022 році уряд Італії надав 310 млн євро для потреб держбюджету України у вигляді кредитів та грантів.

Сторони також обговорили фінансові потреби для швидкого відновлення України. Міністр фінансів зазначив, що згідно звіту «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» (RDNA2), прямі фізичні збитки від війни оцінюються в $135 млрд, а це понад 60% довоєнного ВВП. Водночас, вартість реконструкції та відновлення може сягати $411 млрд.

«Збитки від дій РФ зростають з кожним днем. Ми стали свідками чергового жахливого теракту – Росія зруйнувала Каховську ГЕС. Це техногенна катастрофа світового масштабу. Для подолання наслідків, зокрема цієї трагедії, Україна потребує всебічної підтримки від міжнародних партнерів. І ми сподіваємося, що Італія буде відігравати важливу роль у цьому процесі», - зазначив Марченко.

Міністр фінансів України наголосив на необхідності розпочати відновлення та відбудову вже цього року. Згідно верифікованим даним звіту RDNA2, потреби для швидкого відновлення на 2023 рік становлять $14,1 млрд, з яких $3,3 млрд вже передбачено в держбюджеті.

«Лише спільні та скоординовані зусилля уряду України та наших міжнародних партнерів дозволять мобілізувати необхідні ресурси для подолання руйнівних наслідків дій РФ. Швидке відновлення України вимагає максимальної синхронізації допомоги всіх партнерів: урядів країн G7, Європейського Союзу, міжнародних фінансових організацій та залучення приватного сектору. Саме над цим ми активно працюємо в рамках міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України», - сказав Марченко.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢