Підприємства ГМК України можуть зупинити виробництво через намір НКРЕКП збільшити ціни на е/е

Економіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини
Підприємства ГМК України можуть зупинити виробництво через намір НКРЕКП збільшити ціни на е/е

Підприємства гірничо-металургійного комплексу України можуть зупинити виробничі потужності через можливе підвищення максимальних граничних цін на електроенергію на ринку на добу наперед (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) та пропонують Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), залишити прайс-кепи на поточному рівні, пише "Інтерфакс-Україна".

«Підвищення розмірів прайс-кепів – це шлях зростання цін на електроенергію на РДН та ВДР. Якщо це станеться, Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) зупиниться. Хоча зараз ми збиткові, все одно ухвалено рішення працювати, але новий рівень збитків через подорожчання електрики призведе до зупинки підприємства», - повідомив директор з економіки та праці НЗФ Олександр Завгородній на засіданні НКРЕКП в четвер.

Він також розкритикував проект рішення НКРЕКП через відсутність аналізу впливу на промислових споживачів. «Зараз ArcelorMittal Кривий Ріг зупинив виробництво сталі, а якщо ще зупиниться НЗФ, то в нашому регіоні будуть проблеми. Тому пропонуємо не підвищувати прайс-кепи до кінця війни», – наголосив топ-менеджер.

У свою чергу директор з економіки та фінансів Марганецького ГЗК Володимир Боднар повідомив, що збільшення прайс-кепів може не дозволити підприємству вийти із простою. «Наразі наше підприємство «стоїть» через постійні обстріли. Ми плануємо запускатись, але розуміємо, що це може і не статися через зростання цін на електроенергію. Пропонуємо не збільшувати граничні ціни ще півроку, поки триває війна в Україні», - сказав він.

За словами головного енергетика Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) Максима Михайлова, ймовірне збільшення цін на РДН та ВДР після підвищення прайс-кепів призведе до додаткових витрат підприємства у розмірі 43 млн. грн. в місяць.

Головний енергетик Покровського ГЗК Павло Літун додав, що його підприємство неодноразово зверталося до НКРЕКП із пропозицією не піднімати граничні ціни під час війни, оскільки це призведе до збитків. «Наша пропозиція – залишити прайс-кепи на рівні 2022 року до закінчення воєнних дій», – констатував він.

Як повідомлялося, 8 червня 2023 року НКРЕКУ схвалила проект постанови «Про встановлення граничних цін на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок». Зокрема, максимальні прайс-кепи на РДН для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) зростуть з 2000 грн./МВт-год до 2706,63 грн./МВт- год. і для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – з 4000 грн./МВт-год до 5413,26 грн/МВт-год.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢