УЗ покращить пропускну спроможність станції Ізмаїл

Економіка Новини Транспорт
УЗ покращить пропускну спроможність станції Ізмаїл

В АТ «Укрзалізниця» розглядають проєкти щодо покращення пропускної спроможності станції Ізмаїл. Про це йшлося під час онлайн-наради залізничників із представниками аграрного ринку 22 червня, передає Rail.insider.

Під час зустрічі обговорювали зростання накопичення рухомого складу, що прямує до станції Ізмаїл. Наразі туди рухається понад 2 тис. вагонів. При цьому показник середньодобового вивантаження становить приблизно 100 вагонів на добу.

Водночас представники аграрного ринку порушили питання щодо можливого колійного розвитку станції Ізмаїл та, відповідно, поліпшення ситуації з обробкою вантажів.

Як зауважив заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» з логістики та роботи з поромами Іван Ємець, наразі у товаристві розглядають проєкти щодо розширення пропускної спроможності станції Ізмаїл, і не лише її. Передусім йдеться про дільниці Арциз—Ізмаїл та Білгород-Дністровський—Ізмаїл.

Так, наразі розглядається варіант електрифікації дільниці Білгород-Дністровський—Ізмаїл. Його реалізацію мають намір розпочати вже цього року.

«Кількість поїздів, які можуть заходити до станції Ізмаїл, наразі максимум дев’ять. Тож пропускної спроможності для підведення потягів туди достатньо. Але недостатнім є розвиток парку «Новий» самої станції Ізмаїл», — уточнив Іван Ємець.

Він зауважив, що тут мають намір добудувати 8-му та 9-ту колії.

«На самій станції Ізмаїл плануємо ще дві колії сортувального парку, парку прибуття. Але це вже на наступний рік. Наступного року ми плануємо розширити горловину станції, точніше парку «Новий», та побудувати витяжну колію № 13, яка надасть змогу працювати на подачу в порт окремо від подачі на під’їзну колію «Нібулону», що теж збільшить переробку. Вважаємо, що наразі цього буде достатньо для того, щоб збільшити переробну спроможність станції з боку залізниці», — наголосив заступник директора регіональної філії.

Він додав, що не все залежить від залізниці. Адже паралельно на коліях тривають дві операції: вивантаження та навантаження.

«Вивантаження має зрости до 400–450 вагонів, щоб ми цей потік могли приймати. А збільшення вивантаження — це і колійний розвиток порту. Ми заходи зі свого боку запланували та будемо їх виконувати», — зазначив представник УЗ.

Іван Ємець зауважив, що деякі проєкти наразі перебувають у процесі розроблення. За ними тривають предпроєктні роботи та підготовка матеріалів до подання до Укрзалізниці на розгляд.

З іншого боку учасники наради з представників компаній-трейдерів агропродукції попросили залізничників прискорити розвиток інфраструктури в напрямку Ізмаїлу, зважаючи на невизначеність подальшої долі “зернового коридору“. Проблематику щодо цього питання озвучив співзасновник холдингу «АгроВіста» Юрій Скічко.

На думку заступника директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерія Ткачова, у порту Ізмаїл для збільшення перевалки також необхідно будувати додаткові склади для зберігання зерна, тобто потрібні інвестиції з боку бізнесу.

Нагадаємо, що попри збільшення обсягу вивантаження зернових у порту Ізмаїл ситуація там вже тривалий час напружена.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢