Обсяги виробництва сталі в Туреччині впали на 19,1%

Економіка Машинобудівництво Металургія Новини
Обсяги виробництва сталі в Туреччині впали на 19,1%

Обсяги виробництва сталі в Туреччині в січні-травні 2023 р. впали на 19,1% порівняно з тим же періодом 2022 р. і становили 13 млн. т, повідомляє Турецький статистичний інститут (TUIK). У травні 2023 р. турецькі компанії випустили на 10,3% менше, ніж роком раніше, тобто 2,9 млн. т.

При цьому видимий попит на сталеву продукцію країни показує зростання. У січні-травні він зріс на 13,7% порівняно з минулим роком, до 16,5 млн. т. У травні попит виявився на 2,6% вищим, ніж рік тому, і досяг 4,0 млн. т.

Експорт турецької сталевої продукції у січні-травні знизився на 48% порівняно з аналогічним періодом 2022 р. до 3,6 млн. т. У травні він показав падіння на 36,1% до 778,7 тис. т. Водночас , імпорт сталі до Туреччини у перші п'ять місяців 2023 р. збільшився на 25,2% до 8,0 млн. т. Однак при цьому у травні обсяги імпорту підскочили на 85,6% порівняно з травнем 2022 р., досягнувши 2,1 млн. т.
Значна частина імпорту припала на гарячекатаний листовий прокат. Його постачання до Туреччини зросли на 72% порівняно з травнем 2022 р. до 589,1 тис. т. Експорт такої продукції до Туреччини наростив Китай, який відвантажив 344,1 тис. т. Виходить, що лише у травні Китай поставив до Туреччини гарячекатаного прокату майже на 25% більше, ніж за попередні чотири місяці 2023 р. (247,4 тис. т).

У трійці головних експортерів гарячекатаного прокату до Туреччини опинилися також Росія (68,9 тис. т) та Японія (65,9 тис. т). Усього за січень-травень Туреччина імпортувала 1,9 млн. т цієї продукції. Китай лідирує за обсягами поставок за цей період (591,6 тис. т), випереджаючи Росію (451 тис. т) та Японію (235 тис. т).

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢