Попит на дизельне пальне зріс в Україні на 13%

Економіка Новини Транспорт
Попит на дизельне пальне зріс в Україні на 13%

За підсумками червня 2023 року обсяги надходжень дизельного пального і газойлю в порти Румунії зменшилися порівняно з травнем на 26% — до 258 тис. тонн, повідомляє enkorr.

За даними Консалтингової групи «А-95», головним чинником скорочення відвантажень у Румунію стало зменшення пропозиції продукту з турецьких НПЗ. В Туреччині сезонно зростає внутрішнє споживання палива, через це турецькі НПЗ зменшують експортні продажі. В червні обсяги відвантажень продукції STAR Refinery в Румунію зменшилися з 43,5 тис. тонн до 8,8 тис. тонн. Інший турецький НПЗ, Tupras Aliaga Izmir Refinery, минулого місяця взагалі не відвантажував дизпальне в Румунію, хоча у травні обсяги постачання складали 120 тис. тонн.

У червні відновилися відвантаження дизпального й газойлю з терміналу OPET у Мармарі. Минулого місяця з Мармари до Констанци прибув танкер з продуктом, ймовірно індійського виробництва, обсягом 46,9 тис. тонн. Згідно з даними enkorr, покупцем ресурсу стала компанія OMV, НПЗ якої перебував на ремонті з 20 квітня до середини червня. Водночас прямі відвантаження індійського дизпального у червні зменшилися. Минулого місяця Jamnagar Refinery спрямував у Румунію 90,3 тис. тонн, це на 33% менше порівняно з травнем.

У червні в Румунію також почало надходити дизпальне з єгипетського порту «Сіді Керір», обсяги постачань склали 56,5 тис. тонн. Учасники ринку повідомили enkorr, що це продукт виробництва Yanbu Aramco Sinopec Refining Company (YASREF) й він уже продається в Україні.

У червні ми привезли чотири танкери саудівського ресурсу”, — каже один із українських трейдерів.

Основним портом призначення у червні був паливний термінал у Констанці, куди було відвантажено 240 тис. тонн дизпального і газойлю. Решта постачань припала на термінал Petromidia, минулого місяця сюди прибув танкер із грецьким дизпальним обсягом 18 тис. тонн.

У липні обсяги імпорту дизпального і газойлю в Румунію можуть зрости, вважають учасники ринку. Через вибух, що стався на НПЗ Petromidia 21 червня, цього місяця компанія Rompetrol може збільшити закупівлі пального. Крім того, інший румунський НПЗ, що належить OMV Petrom, ще не вийшов на повну потужність.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢