Китайські партнери Кремля заробили 2,6 млрд грн на постачанні труб в Україну

Металообробка Металургія Новини Теми дня
Китайські партнери Кремля заробили 2,6 млрд грн на постачанні труб в Україну

Лише за останні півроку державні компанії "Укргазвидобування" та "Оператор ГТС України" віддали через фірму-прокладку більше 2,6 мільярдів гривень китайським виробникам, які є партнерами держави-агресора. Про це пише у розслідуванні видання Телеграф.

У розпорядженні видання є дані закритої митної бази рф, в якій відображені імпортні операції, зокрема, з постачання трубної продукції. В ній особливу увагу на себе звертають два китайських виробника:

  • Tianjin Pipe Corporation (No.396, Jintang Road, Dongli District, Tianjin)
  • Hengyang Valin Steel Tube Co., Ltd. (10 Dalixincun, Hengyang City, Hunan Province)

Після широкомасштабного вторгнення росіян лише у 2022 році вони здійснили 26 поставок трубної продукції до росії. Основними отримувачами їхньої трубної продукції були ООО "Торговый дом Северснаб", Виксунський металургійний завод та ООО "Энергогазсервис". Всі ці фірми є постачальниками РАО "Газпром", Лукойлу, ТНК та інших нафтогазових гігантів держави-агресора.

Зафіксувати російських партнерів цих двох китайських компаній було важливою оскільки одночасно вони є потужними постачальниками трубної продукції в Україну. Більше того, через систему Prozorro їхніми закупівельниками є держава Україна, як власник компаній "Укргазвидобування" та "Оператор газотранспортної системи України". Китайці постачають свою продукцію в Україну не напряму, а через американську фірму-прокладку Vorex LLC, яка належить громадянину США Федору Закусило.

Видання відзначає, що всього китайські партнери росіян через американську "прокладку" цього року вже виграли 9 тендерів двох українських державних компаній на сумму більше 2,6 млрд гривень. Частина цих коштів піде на виробництво стратегічно важливої трубної продукції для держави-агресора. Просто зараз тривають ще 2 тендери "Укргазвидобування" на 0,7 млрд грн, куди подалася Vorex LLC.

Для участі у тендері Vorex LLC подає документи, які підтверджують, що постачатись буде трубна продукція саме двох вже згаданих китайських компаній. Телеграф наводить приклад першої сторінки однієї з таких довідок:

"Очевидно, що в тендерних процедурах українських державних компаній є дірки, які дозволяють вигравати їхні тендери партнерам Кремля. Безпосередні виробники товарів, які постачаються в Україну через публічні закупівлі, мають надавати гарантійний лист щодо відсутності ділових звʼязків з росією. А за брехню у цих гарантійних листах нести жорстку відповідальність", - резюмує Телеграф.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢