Китайські партнери Кремля заробили 2,6 млрд грн на постачанні труб в Україну
Металообробка Металургія Новини Теми дня
Лише за останні півроку державні компанії “Укргазвидобування” та “Оператор ГТС України” віддали через фірму-прокладку більше 2,6 мільярдів гривень китайським виробникам, які є партнерами держави-агресора. Про це пише у розслідуванні видання Телеграф.
У розпорядженні видання є дані закритої митної бази рф, в якій відображені імпортні операції, зокрема, з постачання трубної продукції. В ній особливу увагу на себе звертають два китайських виробника:
- Tianjin Pipe Corporation (No.396, Jintang Road, Dongli District, Tianjin)
- Hengyang Valin Steel Tube Co., Ltd. (10 Dalixincun, Hengyang City, Hunan Province)
Після широкомасштабного вторгнення росіян лише у 2022 році вони здійснили 26 поставок трубної продукції до росії. Основними отримувачами їхньої трубної продукції були ООО “Торговый дом Северснаб”, Виксунський металургійний завод та ООО “Энергогазсервис”. Всі ці фірми є постачальниками РАО “Газпром”, Лукойлу, ТНК та інших нафтогазових гігантів держави-агресора.
Зафіксувати російських партнерів цих двох китайських компаній було важливою оскільки одночасно вони є потужними постачальниками трубної продукції в Україну. Більше того, через систему Prozorro їхніми закупівельниками є держава Україна, як власник компаній “Укргазвидобування” та “Оператор газотранспортної системи України”. Китайці постачають свою продукцію в Україну не напряму, а через американську фірму-прокладку Vorex LLC, яка належить громадянину США Федору Закусило.
Видання відзначає, що всього китайські партнери росіян через американську “прокладку” цього року вже виграли 9 тендерів двох українських державних компаній на сумму більше 2,6 млрд гривень. Частина цих коштів піде на виробництво стратегічно важливої трубної продукції для держави-агресора. Просто зараз тривають ще 2 тендери “Укргазвидобування” на 0,7 млрд грн, куди подалася Vorex LLC.
Для участі у тендері Vorex LLC подає документи, які підтверджують, що постачатись буде трубна продукція саме двох вже згаданих китайських компаній. Телеграф наводить приклад першої сторінки однієї з таких довідок:

“Очевидно, що в тендерних процедурах українських державних компаній є дірки, які дозволяють вигравати їхні тендери партнерам Кремля. Безпосередні виробники товарів, які постачаються в Україну через публічні закупівлі, мають надавати гарантійний лист щодо відсутності ділових звʼязків з росією. А за брехню у цих гарантійних листах нести жорстку відповідальність”, – резюмує Телеграф.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити TelegramНовини
ЄС не запроваджує санкції проти російського СПГ через відсутність угоди з США
Індійська JSL інвестує $80 млн, щоб досягти нульових викидів до 2030 року
Викиди від війни в Україні зросли на 30% у 2024 році
У січні–лютому частка руди в експортних залізничних перевезення зросла до 43,7%
ArcelorMittal шукає кошти для порятунку заводів у Південній Африці
Українські колеса для європейських потягів: Інтерпайп розширює ринок
Канада збільшила внесок до Фонду підтримки української енергетики до €40 млн
Проєкт із експорту біометану з України до ЄС може бути масштабований
Україна має стимулювати підприємства до купівлі зеленої енергії – Орлова
Світова торгівля торік досягла рекордних $33 трильйонів – ООН
14 Березня 2025Росія використовує криптовалюту для торгівлі нафтою в обхід санкцій
У порту Ізмаїла планують встановити сонячну електростанцію
ЄБА пропонує змінити критерії клубу білого бізнесу
Vale розпочинає фінансування залізорудного проєкту в Канаді
Німеччина у 2024 році скоротила експорт брухту до рекордно низького рівня
Україна та ЄС запускають EU4Green Recovery East
ВСІ НОВИНИ ⇢