Український ринок праці зростає четвертий місяць поспіль

Економіка Новини
Український ринок праці зростає четвертий місяць поспіль

Ринок праці продовжує зростати четвертий місяць поспіль: кількість вакансій у червні збільшилася на 4% проти травня і сягнула майже 94 тис., проте динаміка зростання трохи сповільнилася, такі результати регулярного дослідження ринку праці оприлюднила компанія Work.ua, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Дещо знизилися темпи зростання та зменшилася кількість шукачів роботи. Проте зросли зарплати, що є закономірною реакцією роботодавців на конкуренцію за кандидатів. Загалом ринок праці продовжує відновлюватися", - йдеться в документі.

Згідно з ним, меншу динаміку зростання в червні порівняно з попередніми місяцями (травень +9%, квітень +14%, березень +11%) можна пояснити настанням низького бізнес-сезону.

Зазначається, що Київська область стала лідером за кількістю вакансій і вперше перетнула позначку в 30,1 тис., що становить майже третину від загальної кількості. Друге місце посідає Львівська область - 9 тис. вакансій або 10% від усіх пропозицій, третє - Дніпропетровська (8,9 тис.), четверте - Одеська (майже 6,9 тис.). Замикає п'ятірку Харківська область - 3,4 тис. пропозицій роботи.

Харківська область також увійшла до п'ятірки областей із найбільшим приростом вакансій (+10%) разом з Івано-Франківською (+10%, до 3,1 тис.), Запорізькою (+9%, до 1,7 тис.), Одеською (+7%) і Волинською областями (+6%, до 1,9 тис.).

Фахівці наголосили, що в червні роботи побільшало і в Херсонській області: приріст вакансій за місяць становив 12%, але пропозицій там усе ще мало - лише 156.

Що стосується найзатребуваніших посад, до п'ятірки традиційно увійшли продавець-консультант (8,2 тис. вакансій), менеджер із продажу (6,4 тис.), водій (3,3 тис.), кухар (3,5 тис.) і бухгалтер (3,2 тис.).

Найбільше зростання в червні показала вакансія вчителя початкових класів (+44%, до 187 вакансій).

"Переважно приватні школи та дитячі садки шукають персонал для підготовки дітей до школи в період літніх канікул", - вважають у Work.ua.

Згідно з даними системи управління найму (СУН) Work.ua, кількість претендентів, які створили та оновили резюме в червні, зменшилася порівняно з попереднім місяцем - на 4%, до 351 тис. Переважна більшість претендентів - жінки (57%). Найбільшу частину, 35% від загальної кількості, становлять кандидати 16-24 років.

Серед претендентів 36% не мають досвіду, 31% мають від мінімального до п'яти років досвіду, 33% мають понад п'ять років досвіду.

Темпи зниження конкуренції претендентів за роботу сповільнилися з 20% у травні до 17% у червні. Високим попитом користуються вакансії диджитал-фахівців, переважно програмістів у сфері ІТ. Наприклад конкуренція претендентів на вакансію Front-end програміста в червні зросла майже наполовину порівняно з травнем. До висококонкурентних вакансій також належать фахівець чату, відеомонтажер, копірайтер, графічний дизайнер.

Низька конкуренція і, відповідно, більші шанси працевлаштуватися за посадами працівників медичної сфери: гастроентеролог, гірудотерапевт, лікар УЗД.

Середня зарплата в Україні за першу половину 2023 року, за даними Work.ua, збільшилася на 13% - з 15 тис. грн до 17 тис. грн.

У регіональному розрізі зарплата зросла в Київській - із 18,2 тис. грн до 18,75 тис. грн, Львівській - із 16 тис. грн до майже 16,78 тис. грн, Одеській - із 16 тис. грн до майже 16,26 тис. грн і Харківській областях із 15 тис. грн до 16 тис. грн.

Найбільші зарплати пропонують медіабаєру - 55 тис. грн, водієві-міжнародникові - 40 тис. грн, ендодонтистові, керівнику будпроєкту, менеджеру з роботи із супермаркетами - 35 тис. грн, бізнес-аналітику - 34 тис. грн, а також рихтувальникові та рієлтору - 32,5 тис. грн.

Найменші зарплати від 7 тис. грн до 10 тис. грн пропонують консьєржу, санітару, прибиральнику, посудомийнику і портьє.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢