Суд повернув у державну власність нафтопровід «Самара-Західний напрямок"

Новини ТЕК
Суд повернув у державну власність нафтопровід «Самара-Західний напрямок

Позов ФДМУ щодо визнання права власності за державою в особі Фонду на частину магістрального нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок, яка розташована на території України, Господарський суд Житомирської області задовольнив 26 червня 2023 року, повідомляється на сайті ФДМУ.

Україна намагається повернути цей актив у державну власність не перший рік, наголошується у повідомленні.

Фонд держмайна у 2021 році подав позов до Господарського суду Житомирської області, в якому просив суд визнати за державою цей актив та зробив чергову спробу повернути у державну власність українську частину нафтопродуктопроводу.

Господарський суд Рівненської області за позовом Генпрокуратури у 2011 році визнав за Україною в особі ФДМУ право власності на українську частину нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок. В 2014-2015 роках Рівненський апеляційний господарський суд та Вищий господарський суд залишили це рішення без змін.

Однак, у 2017 році Господарський суд Рівненської області змінив своє рішення, визнавши право власності на українську частину нафтопродуктопроводу за дочірнім підприємством "Транснєфтєпродукту" – ТОВ "ПрикарпатЗахідТранс". В подальшому апеляційна та касаційна інстанція залишили це рішення без змін.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціализована антикоррупційна прокуратура у 2017 році розпочали розслідування обставин цієї передачі права власності на українську частину нафтопродуктопроводу. За даними НАБУ, в основі нового рішення Господарського суду Рівненської області був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи.

В межах розслідування детективи НАБУ та прокурори САП звернулися до суду з клопотанням про арешт української частини нафтопродуктопроводу. В лютому 2021 року Вищий антикорупційний суд задовольнив це клопотання. З 2021 року цей актив знаходиться в управлінні АТ "Укртранснафта".

Нафтопродуктопровід Самара-Західний напрямок був збудований за часів СРСР в 1957-1968 роках. На момент розпаду цієї держави нафтопродуктопровід належав до загальносоюзної власності. Після проголошення Україною незалежності він мав перейти у державну власність України. Однак цього не сталося. Багато років цим активом користувалася російська компанія "Транснєфтєпродукт".

Новини

22 Вересня 2023

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

Індійська NMDC збільшить видобуток залізної руди в штаті Карнатака

Латиноамериканські металурги закликали ЄС переглянути терміни дії CBAM

Запоріжкокс продовжує капітальний ремонт коксового цеху

ВСІ НОВИНИ ⇢