Великі нафтогазові компанії купують видобувні активи для енергетичної безпеки

Економіка Новини ТЕК
Великі нафтогазові компанії купують видобувні активи для енергетичної безпеки

Великі нафтогазові компанії в умовах цінової визначеності знову купують видобувні активи, особливо газ, з метою зміцнення основного портфеля.

«Активність у сфері злиття і поглинання у розвідці й видобутку обернено пропорційна волатильності цін на сировинні товари. Різкі коливання цін на газ і нафту минулого року вбили можливість укладання угод, оскільки покупці й продавці не могли домовитися про ціну. Цього року ціни стабільніші, і активність у сфері злиття й поглинання, хоч і на відносно скромному рівні, зростає. З'явилися покупці, але вони розбірливі й шукають якісні активи», — пише у своєму дослідженні Wood Mackenzie.

Великі компанії знову стають покупцями upstream-активів, оскільки минулий рік показав важливість енергетичної безпеки й необхідність розвитку постачання нафти і газу ще на кілька років, зазначають експерти. При цьому газ як привабливіше паливо в більшості сценаріїв енергопереходу був помітнішою метою.

Так, наприкінці травня американська Chevron придбала за $7,6 млрд незалежну PDC Energy з нафтогазовими активами у Колорадо й Техасі. Французька TotalEnergies у березні купила видобувні активи CEPSA в ОАЕ, які WoodMac оцінює в $1,68 млрд. Eni наприкінці червня оголосила про придбання за $4,9 млрд Neptune Energy, що базується у Великій Британії.

Газ займає значну вагу в портфелі Neptune, що відповідає меті італійської фірми замістити імпорт російського газу до 2025 року на тлі повномасштабної воєнної агресії РФ проти України і збільшити частку газу з менш ніж половини загального обсягу видобутку вуглеводнів до 60% до 2030 року. BP й ADNOC у березні отримали по 25% ізраїльської NewMed Energy. Таким чином, британська компанія, інвестувавши $1,4 млрд, збільшує доступ до газу Східного Середземномор'я через гігантське родовище Левіафан на шельфі Ізраїлю і майбутніх проєктів, включаючи Aphrodite на Кіпрі.

Великі компанії будуть проводити більше угод зі злиття й поглинання, а інші також приєднаються до цього процесу, вважають експерти. Shell все ще має апетит до upstream, відзначають вони. «Chevron, на нашу думку, потребує ще більшого розмаїття своїх активів, а Equinor може розглянути можливість заповнення прогалини у своєму портфелі після зриву її проєктів у Канаді», — додають аналітики.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢