Україні треба повертатись до повноцінного функціонування морських портів - Водовіз

Металургія Новини Точка зору Транспорт
Україні треба повертатись до повноцінного функціонування морських портів - Водовіз

Україні необхідно повертатися до повноцінного функціонування морських портів, як це було до повномасштабного вторгнення росії. Таку думку висловив керівник проєктного офісу генерального директора ТОВ "Метінвест Холдинг" Олександр Водовіз.

"І такі умови треба ставити росіянам. Дивіться, нас не цікавить тільки зерно, ми хочемо, щоб виходили всі продукти. Чому ваші всі продукти ідуть, а в нас тільки зерно?... Наприклад, візьмемо допомогу США за минулий рік. Пряма допомога в бюджет – $7,2 млрд. Допомога МВФ – $3,5 млрд. Податкові надходження тільки від портів, від повного розблокування – це близько $5 млрд", – пояснив спікер.

Він уточнив, що зерно – це лише 40% від того, що поставляла Україна на експорт морським шляхом. Ще 40% – це метал, і 20% – усе решта. Він припустив, що перемовини свого часу були зосереджені саме на збіжжі через участь у них ООН.

"Був ООН, якому було вигідно, щоб росія відпустила зерно. Чому їм це вигідно? При всій повазі до ООН, вони не думають про економічні інтереси України, їм важливо, що буде в Європі, що буде в світі. А що буде тоді? Тоді голодні біженці, які поїдуть в Європу і в Америку. Їм це непотрібно, от того було прийняте рішення по зерну. Але для України, я вважаю, це неправильне рішення. Для України рішення – це коли будуть відкриті всі порти і поїдуть всі продукти", – наголосив керівник проєктного офісу.

Він підтримав рішення Міноборони оголосити усі судна, які рухатимуться до контрольованих росіянами портів військовими цілями. Україна повинна показати силу в Чорному морі, аби мати більш вигідну позицію на майбутніх перемовинах.

Ще одним аргументом для переговорів можуть бути розрахунки Федерації роботодавців України. За їхніми даними, фінансова допомога від Сполучених Штатів Америки за 2022 рік склала $18 млрд. Розблокування портів – також дає $18 млрд.

"Рівень питання зразу набуває інакшого змісту. Тоді наші партнери також мають дивитися, що якщо ми відкриваємо порти для всього, значить вони можуть зменшити допомогу і зменшується навантаження на їх бюджет", – вказав експерт.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢