Не дивлячись на те, що 60% електромереж відремонтовано українців попереджають про страшну зиму і блекаути

Економіка Новини ТЕК
Не дивлячись на те, що 60% електромереж відремонтовано українців попереджають про страшну зиму і блекаути

Прийдешня зима може бути складнішою ніж минулорічна, оскільки зараз міцність української енергосистеми нижча. Українцям варто готуватися до можливості виникнення блекаутів.

"Я б радив всім українцям готуватися до того, що наступна зима буде складною. Такою ж або навіть складнішою, ніж минула. Ми не можемо передбачити, що буде відбуватися", – наголосив в ефірі телеканалу "Еспресо" директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

Він зауважив, що внаслідок обстрілів зруйновано дуже багато обладнання, яке неможливо відновити за рік. Цей термін йде лише на його виробництво. Відповідно, цього обладнання не буде в системі.

"Коли будуть нові удари, ми вже не зможемо умовно розбирати блок, який стоїть і не працює і з нього збирати чи з двох розбитих один цілий. Немає уже фізично цих двох блоків. Зима буде дуже складна. Я б дуже радив всім українцям, якщо є генератор, змастіть його, купіть запас палива, приготуйтеся. Так само павербанки та інші інструменти, щоб пом'якшити собі ситуацію під час відключень", – резюмував Харченко.

Військовий експерт Роман Світан не виключає, що Росія вдасться до нової хвилі енергетичного терору проти України, щоб влаштувати новий блекаут. За його словами, росіяни накопичують ракети, які можуть використати вже восени.

Не радять розслаблятися і енергетики. Через руйнівні удари окупантів минулого року, відновити всю енергосистему до початку нового опалювального сезону просто неможливо, тож на українців чекає ще страшніша зима. При цьому відключення можуть ставатися і без обстрілів.

У той же час прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив, що НЕК «Укренерго» виконала близько 60% запланованих робіт із відновлення енергетичних мереж в Україні.

«Наступний пріоритет швидкого оновлення – це енергетика. Продовжуємо кампанію з її відновлення. З початку року відремонтовано 14,5 тис. км повітряних ліній, низку підстанцій та електроустаткування. Забезпечуємо посилений захист для енергооб'єктів», – розповів Шмигаль.

За словами Шмигаля, роботи йдуть «чітко в межах графіків».

Глава уряду також повідомив, що потужність української енергосистеми буде збільшена.

«У результаті плануємо додати до енергосистеми 1,7 ГВт потужності. Таке завдання поставив перед Міністерством енергетики», – розповів Шмигаль.

Про це також заявляв міністр енергетики Герман Галущенко, який додав, що, окрім того, в межах підготовки до зими виконуються роботи з посилення фізичного захисту критичної інфраструктури, а також триває наймасштабніша за всю історію України ремонтна кампанія на енергооб’єктах.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢