Український бюджет втрачає гроші через схему реекспорту металобрухту через країни ЄС

Металургія Новини Теми дня
Український бюджет втрачає гроші через схему реекспорту металобрухту через країни ЄС

Українській металобрухт, якій прямує до країн Європейського союзу, імовірно реекспортується за його кордони. При використанні такої схеми український держбюджет втрачає чималі гроші, пише видання УАПром.

Як відзначає видання до початку війни постачання до ЄС обчислювалися лише сотнями тонн металобрухту, то зараз це десятки тисяч. І основна причина такої тенденції полягає в тому, що завдяки «сліпоті» українських митників експортерам брухту стало значно простіше отримувати сертифікат EUR.1, за рахунок якого вивізне мито скорочується з 180 євро/т до всього лише 3 євро/т.

При чому Угорщина та Словаччина, в яких є метзаводи, за шість місяців отримали загалом близько 1,5 тис. т української сировини. Ще одне велике постачання з дунайських портів відбулося в травні на адресу грецького підприємства обсягом до 5 тис. т.

Лом який прямує до Польщі, Литви та Болгарії йде переважно трейдерам у морських портах. Так, у першому півріччі практично 90% українського експорту брухту (до 80 тис. т) було спрямовано на склади польських торговців. Згідно з митною статистикою Польщі, країна значно збільшила експорт металобрухту до Туреччини та Індії у контейнерах. Аналогічна ситуація з Литвою, де весь український брухт "споживає" морський порт міста Клайпеда.

"Як відомо, апетит приходить під час їжі, і експортерам металобрухту з України виявилося мало виходу на Балтійське море та Дунай. Під кінець півріччя вони "промацали" новий експортний напрямок – Болгарія, якій щонайменше 2 роки не потрібен був український брухт. У травні цим маршрутом пішла тестова партія обсягом 250 тонн, а вже в червні показник підскочив у 10 разів, до 2,5 тис. т", - пише видання.

У Болгарії розташований електрометалургійний завод Stomana, але він знаходиться поряд із сербським кордоном і традиційно імпортує брухт із Сербії та західної Румунії. При цьому сама Болгарія більшу частину брухтозаготівлі у східних регіонах експортує до Туреччини.

"Таким чином, український експорт металобрухту до Євросоюзу хоч і суттєво зріс в обсягах за останні півроку, але не приніс зиску для європейської металургійної галузі, яка здобула «жалюгідні крихти». А державний бюджет України, при цьому, втратив від скорочення мита понад 16 млн. євро або майже 600 млн. грн., які були б вкрай незайвими для воюючої країни", - йдеться у публікації.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢