Ціна на мідь знизилася

Економіка Новини
Ціна на мідь знизилася

На лондонській біржі металів LME середня ціна на мідь знизилася порівняно з попереднім періодом на 10 $/т, до 8 445 $/т. На ринку відзначався різноспрямований вплив макроекономічної статистики щодо Китаю та США, на тлі зміцнення американської економіки та ослаблення китайської, а також очікування зростання ключової ставки в США на засіданні Федрезерва, повідомляє компанія Транслом.

З макроекономічного погляду, ринку відзначається вплив різноспрямованих чинників. Оптимізм ринку надавали статдані щодо виробничої інфляції у США та індексу споживчих цін у червні. Зниження даних показників стало ще одним свідченням того, що економіка США набула періоду дефляції, незважаючи на збереження напруженої ситуації на ринку праці. За даними міністерства праці США, індекс споживчих цін у США в червні зріс на 0,2% і на 3% по році, що стало мінімальним значенням за останній рік. Індекс виробничих цін у червні зріс на 0,1%, а за 12 місяців цей показник збільшився на 2,6%.

У той же час, дані з продажу в червні виявилися нижчими за прогнозні — 0,2%, замість 0,5%. Однак, збереження зростання цього показника протягом останніх кількох місяців свідчить про ймовірнісне утримання економіки США на шляху зростання.

Негативний вплив на зниження інвестиційного попиту на метали має очікування засідання Федрезерва за ключовою ставкою, з потенціалом до зростання на 25 б.п.

З макроекономічної точки зору, дані щодо Китаю за червень свідчать про зниження світового попиту та послаблення сектора нерухомості на внутрішньому ринку. Експорт із Китаю у червні знизився за рік на 12,4%. А вартість нового житла не змінилася, що стало найслабшим результатом за роком і свідчить про слабкий стан сектора нерухомості, що становить одну четверту економіки КНР. Ціни виробників знижувалися у червні найшвидшими темпами за останні сім років, а споживчі ціни балансували на межі дефляції.

Згідно зі звітом Національного бюро статистики КНР, ціни виробників (PPI) у червні знизилися за рік на 5,4%. При цьому у травні зниження цього показника склало 4,6%. Індекс споживчих цін (CPI) не змінився, порівняно зі зростанням на 0,2%.

За даними Національного бюро статистики Китаю, зростання ВВП у другому кварталі сповільнилося на тлі внутрішнього попиту, що слабшає, і експортних ринків. ВВП Китаю у другому кварталі зріс на 0,8% порівняно з попереднім періодом, тоді як у першому кварталі зростання становило 2,2%.

Запаси міді на LME за даними від 19 липня зросли порівняно з минулим тижнем на 5 тис. тонн, до 59 тис. тонн. Запаси міді у Китаї зросли порівняно з минулим тижнем на 8,4 тис. тонн, до 125,4 тис. тонн.

Ф'ючерсні котирування міді на Шанхайській біржі металів із постачанням у серпні склали 8 462 $/т. Ф'ючерсні котирування міді на лондонській біржі металів знизилися порівняно з минулим тижнем на 2,4 %, до 8 382 $/т, різниця між ф'ючерсними та спотовими котируваннями склала 31 $/т.

Компанія SolGold повідомила про отримання 25-річної ліцензії на розробку флагманського мідно-золотого родовища Cascabel в Андах. Згідно з попереднім техніко-економічним обґрунтуванням, опублікованим у квітні минулого року, щорічний видобуток становитиме в середньому 132 тис. тонн міді, 358 тис. унцій золота та 1 млн унцій срібла протягом 55-річного терміну експлуатації копальні Cascabel.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢