Активісти закликають ЄС заборонити імпорт зрідженого газу з росії

Новини
Активісти закликають ЄС заборонити імпорт зрідженого газу з росії

Вісімнадцять українських кліматичних організацій звернулися до Європейської комісії з проханням заборонити імпорт російського зрідженого природного газу (LNG) і нафтового газу (LPG), намагаючись скоротити доходи Росії від подальшого експорту викопного палива, повідомляє Enkorr.

Євросоюз у 2022 році заборонив постачання російської сирої нафти та імпорт вугілля після розпочатої Росією повномасштабної війни в Україні, а Росія значно скоротила постачання до Європи трубопровідного газу. Однак постачання ЗПГ зросли, оскільки Європа намагалася компенсувати скорочення постачань трубопроводами.

Якщо ЄС хоче підтримати Україну й покласти край стражданням і жорстоким військовим злочинам з боку Росії, від яких ми щодня потерпаємо, тоді ЄС має припинити надсилати мільярди євро у військові скарбниці кремля кожного разу, коли вони купують російський газ”, — сказала засновниця і директор української кліматичної громадської організації «Разом ми стоїмо» Світлана Романко.

Згідно з оцінками, Росія зараз є другим за обсягами постачальником ЗПГ до Європи: постачання в першому кварталі 2023 року становили 16% від імпорту ЄС і 7% загального імпорту викопного газу. Це також поповнило бюджет Росії: експорт ЗПГ до ЄС за рік після повномасштабного вторгнення оцінювався в €12 млрд. Якщо нічого не зміниться, за прогнозами, Росія заробить ще €9 млрд на експорті викопного палива на другий рік війни.

Відсутність санкцій проти російського LNG і LPG дає країні-агресору гроші, які вона може використовувати для фінансування свого вторгнення в Україну, пишуть учасники кампанії в листі до Європейської комісії.

Торгова організація Eurogas заявила, що не проти подальших обмежень на імпорт російського газу.

Eurogas повністю підтримує прагнення комісії покінчити з залежністю від російського газу в цьому десятилітті. Це складний глобальний ринок, але існуючі довгострокові контракти забезпечують гідний рівень прозорості щодо наслідків, які це матиме для ЄС”, — сказав Джеймс Уотсон, генеральний секретар організації, що представляє газову промисловість ЄС.

Активісти також закликають заборонити імпорт скрапленого газу й розглянути питання про введення додаткових санкцій проти компаній, що надають технології й послуги, які допомагають Росії експортувати LNG і LPG.

У червні 2022 року Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набрало чинності з 5 грудня 2022 року для нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.

Крім того, коаліція, до якої входять 27 країн Євросоюзу, США, Канада, Японія, Велика Британія та Австралія, встановила цінову стелю на морські перевезення російської нафти поза ЄС, після чого найбільші західні страхові компанії перестали страхувати судна, які транспортують нафту з Росії за ціною, вищою $60 за барель.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢