Приватизація Усть-Дунайського порту відбулася з ознаками корупції
Економіка Новини Теми дня ТранспортПроцес приватизації Усть-Дунайського морського торгового порту відбувся з ознаками корупції. Про це йдеться в повідомленні видання ElitExpert.
Згідно з дослідженням, по факту приватизації виникла серйозна проблема, оскільки майно порту було «продано» ФДМУ з неякісно підготованими документами, де воно було змішано з чужим майном, включно зі стратегічним державним майном АМПУ, приватизація якого була законом заборонена.
Отже, навіть держреєстратор не мав права реєструвати нового власника, у цьому разі компанію «Еліксир Україна», яка незаконно придбала порт на аукціоні на початку 2023 року.
Недоліки в договорі про купівлю-продаж порту стали очевидними для журналістів. Виявилося, що до складу єдиного майнового комплексу ДП «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ» входили тільки 94/100 часток комплексу будівель і споруд, а не весь порт, як заявляється. Також договір надавав право зберегти ще 1/100 майнового комплексу, який складався з причалу та інших споруд, що малося залишити в державній власності. Тобто ФДМУ фактично продавало лише 93/100 майнового комплексу підприємства, говорять розслідувачі.
ElitExpert заявило, що помітні зміни були зроблені також у технічному паспорті на комплекс будівель і споруд Портопункту «Кілія» Усть-Дунайського МТП. Зміни дозволяли виключити з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, дорогу, яка належала АМПУ й відповідно до закону не могла бути приватизована.
Приватизація порту Усть-Дунайськ має завершитися після розгляду АМКУ відповідного звернення.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram