Дерипаска фінансує найманців, які приймають учать у війні з Україною

Економіка Новини
Дерипаска фінансує найманців, які приймають учать у війні з Україною

Вояки добровольчого батальйону "Сокіл", який є частиною російських військових сил (входить до 108-го десантно-штурмового полку) і які приймають участь у російсько-українській війні отримують доплату від спонсора у розмірі 100 тисяч рублів на місяць. Фінансує найманців російська алюмінієва компанія "Русал". Про це йдеться у розслідуванні видання "Важливі історії".

"Ми спочатку працюємо [в нашій компанії] за день до укладення контракту [з Міноборони], а потім укладаємо трудовий договір, і у нас з’являється основа для виплати премії своєму співробітнику, який відправився на СВО. Така схема", — розповів рекрутер, який представився Віктором Федоровичем (журналіст видання представився йому рекрутом). Що це за спонсор, від якого, як їдуть доплати Віктор Федорович не говорить.

Але телефонні номери, які "Сокіл" у своєму телеграмі вказує для бажаючих записатися на війну, належать компанії "Русал менеджмент". Це 100%-я дочка "Русалу" — однієї з найбільших компаній Росії, головним власником якої є Олег Дерипаска. "Русал менеджмент", на телефони якого йдуть дзвінки від добровольців, управляє "Русалом" (можна сказати, є її генеральним директором). На неї же записаний номер, який Віктор Федорович дав рекруту "Важливих історій" для вирішення питань з подальшого працевлаштування.

Один з найманців на ім'я Ігор Сергієнко з жовтня 2022 року — а саме тоді, за його словами, він вступив у "Сокіл" — працює в приватному охоронному підприємстві "Руслан". У банківській виписці найманця, з якою ознайомилось видання, прямо вказується, що компанія утримає найманців: "Виплата грошових коштів особі що проходить військову службу за контрактом" — така мета платежу стоїть проти низці імен, включаючи Сергієнка.

ПОП "Руслан" міцно пов'язаний з Дерипаскою — в минулому році дві афілійовані з бізнесменом компанії були його єдиними клієнтами, від яких він отримав близько 90 млн рублів.

Пролистуючі чати "Сокіла", видання знайшло ще як мінімум двох найманців, які працевлаштовані у Дерипаски. Один — Олексій Купрієв, позивний Капа, в телеграмі виступає як командир батальону "Сокіл-2". Капа воює з 2014 року, є відео, де він про це розповідає. Другий — Владислав Оленич. Купрієв і Оленич працюють в краснодарській компанії "Аеротермінал", яка займається будівництвом і ремонтом аеропортів в Краснодарі, Анапі і Красноярську. 70% компанії належить заснованій Дерипаскою компанії "Аеродинаміка" (до введення санкцій проти бізнесмена вона називалася "Базел Аеро"). "Аеродинаміка" керує аеропортами в Сочі, Краснодарі та Анапі.

Сам Дерипаска знаходиться під санкціями. Але "Русал", чиї менеджери зараз рекрутують найманців на війну з Україною, від санкцій звільнили після того, як Дерипаска знизив свій частку в компанії нижче контрольної. У липні Європейська асоціація алюмінієвої промисловості European Aluminium у своєму меморандумі відзначила, що слід відмовитися від введення санкцій проти "Русала", так як він сильно інтегрований у світову економіку.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢