Близькість дунайських портів до країн НАТО не є гарантією безпеки
Економіка Новини

Близькість до кордону країн НАТО, зокрема Румунії, не рятує дунайські порти від атак російських окупаційних військ. Про це заявила начальниця об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
Румунські колеги нам висловлюють свою занепокоєність, спілкування та загальна взаємодія є. Молдовські колеги не одноразово фіксували факти перельоту ракет через кордон. Тому близькість до кордону не завжди є гарантією безпеки. І бесарабський регіон на собі зараз це відчув — така близькість не захищає від атак агресора”, — сказала Гуменюк на брифінгу у «Медіацентрі Україна — Одеса» у середу, 2 серпня.
Вона зазначила, що зараз ще невідомо, скільки дронів влучили у портову інфраструктуру, бо такі потужні атаки не дають змоги швидко зробити відповідні висновки. Також цю роботу ускладнюють влучання, які супроводжуються пожежею.
За її словами, на Дунаї також має місце мінна небезпека, бо річка впадає у Чорне море, яке зараз дуже щільно заміноване.
Російські окупаційні війська вночі 2 серпня атакували ударними безпілотниками Shahed-136 портову і промислову інфраструктури на півдні Одеської області. Внаслідок атаки пошкоджено портовий елеватор, будівлю Ізмаїльського морвокзалу і адміністративну будівлю ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство». За даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, пошкоджено майже 40 тис тонн зерна, яке очікували країни Африки, Китай, Ізраїль.
Після оголошення про вихід із Чорноморської зернової ініціативи 17 липня російські терористи почали завдавати щоденних масованих ударів по Одеській області, в результаті яких пошкоджень зазнає інфраструктура міжнародних та українських трейдерів і перевізників. Окрім того, Росія погрожує атаками на цивільні судна, котрі прямуватимуть в українські порти.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило закриту доповідь для кремлівської верхівки, яка свідчить, що дії РФ зі зриву зернової угоди є частиною єдиного заздалегідь розробленого плану.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram