Індійська JSW Steel претендує на частку у Teck Resources

Економіка Металургія Новини
Індійська JSW Steel претендує на частку у Teck Resources

Індійська корпорація JSW Steel планує викупити 20% бізнесу канадської Teck Resources з виробництва коксівного вугілля. JSW Steel оцінює ці акції приблизно $2 млрд, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Індійська компанія вже обговорює з банками можливість отримання кредитної лінії на цю суму. Bloomberg уточнює, що переговори JSW Steel та Teck перебувають на початковому етапі, тому остаточна вартість активів та інші умови угоди можуть змінитися.

У лютому 2023 р. Teck оголосила про поділ єдиної компанії на дві: Teck Metals для виробництва кольорових металів та Elk Valley Resources (EVR) для операцій, пов'язаних з коксівним вугіллям. Вартість останньої мала скласти $11,5 млрд., трохи більше половини капіталізації Teck на той момент ($22 млрд.).

Плани канадської компанії збудили додатковий інтерес конкурентів. Так, корпорація Glencore на початку квітня запропонувала її керівництву поглинання за $23 млрд. З подібними пропозиціями до Teck звернулися й інші найбільші світові гірничодобувні компанії, такі як Vale, Anglo American, Freeport-McMoRan. Їх умови не були озвучені публічно. Наприкінці квітня керівництво Teck Resources відмінило голосування інвесторів щодо нової бізнес-моделі. Скасування відбулося буквально за кілька годин до зборів, які мали визначити подальшу долю компанії. Цікаво, що вартість її акцій після цієї новини злетіла на 11%.

Як повідомляло тоді видання Bloomberg, правлінню Teck, ймовірно, не вдалося переконати інвесторів у необхідності поділу активів. Тим більше, що протягом усього місяця Glencore старанно рекламувала їм свою угоду на $23 млрд. щодо злиття та аналогічного поділу вже спільного бізнесу на дві компанії.

Крім того, в пресі з'являлася інформація, що Glencore значно підняла ставки і сума угоди до дати голосування помітно зросла (до $8 млрд.). Bloomberg зазначає, що злиття корпорацій є дуже вигідним для інвесторів Teck Resources.

Капіталізація Teck Resources на початок квітня становила близько $23 млрд. У 2022 р. обсяги її виробництва досягли 270,5 тис. т міді, 248,9 тис. т цинку та 21,5 млн. т коксівного вугілля.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢